Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zaklínač

  12:00aktualizováno  25. ledna 2008 6:33
Zajímavý projekt akčního RPG dle předlohy Andrzeje Sapkowskeho se připravuje pod křídly polské firmy CD Projekt. Její česká pobočka samozřejmě na hře spolupracuje a chystá kompletní českou lokalizaci.

Zaklínač (v originále The Witcher) je velice zajímavé akční RPG. Děj je zasazen do světa, jejž vytvořil oblíbený polský autor Andrzej Sapkowski a který se v některých aspektech podobá ostatním fantasy světům - ve spoustě prvků se od nich však diametrálně odlišuje.
Hráč se vžije do kůže zaklínače, bojovníka, který se již od dětství cvičil v bojových uměních, prošel mnohými zkouškami a mutacemi a jenž si na živobytí vydělává zabíjením nestvůr. Je členem prastarého bratrstva, které vzniklo před dávnými časy, aby chránilo lid před vlkodlaky, nemrtvými a dalšími zrůdami.

Protože jde o vlastní projekt polské firmy CD Projekt, chystá se její česká pobočka hru kompletně počeštit, včetně dabingu. Na domovských stránkách hry Zaklínač můžete v češtině sledovat informace o průběhu tvorby i překladu, na který se můžeme těšit někdy v průběhu tohoto roku (dokonce možná až rok následující). Přesnější termín není ještě určen a bude upřesněn.

15.6.2007 - Byl upřesněn termín vydání české verze hry v kompletní profesionální české verzi od září 2007 za cenu 999,- Kč. Pro nedočkavce byl vydán i první wallpaper, takže si ho můžete stáhnout a použít pro svůj počítač.

16.7.2007 - Zástupci firem ATARI a CD Projekt RED oznámili, že premiéra netrpělivě očekávané hry Zaklínač byla přesunuta na 26. říjen 2007. Adam Kiciński, ředitel studia CD Projekt RED, komentoval přesunutí premiéry: „Uvědomujeme si, že taková změna data premiéry nikdy nepotěší hráče, kteří se už nemohou dočkat vydání. My jsme však došli k závěru, že v zájmu implementace závěrečných změn je potřeba datum vydání odložit, abychom mohli náležitě dokončit všechny závěrečné úpravy. Chtěli jsme o této změně hráče co nejdříve informovat, abychom jim na poslední chvíli nepřipravili nepříjemné překvapení. Doufáme, že šestitýdenní odklad vydání je stále přijatelným zdržením a že příznivci hry naše rozhodnutí pochopí.“

10.10.2007 - společnost CD Projekt s velkou radostí oznamuje, že byl ukončen vývoj české verze očekávané fantasy PC hry Zaklínač. Fanoušci literárního skvostku od polského spisovatele Andrzeje Sapkowského si mohou v klidu vydechnout a začít sbírat síly na 26. října 2007, oficiální datum vydání hry. V současné době je hra posílána do výroby a termín vydání by tedy nemělo již nic ohrozit. Na našem trhu se objeví necenzurovaná verze hry, která nejlépe charakterizuje krutou atmosféru této fiktivní doby. O pravdivosti našich slov se snadno přesvědčíte pohledem na některý z nových screenshotů z české verze hry.Pokud ještě stále váháte a pochybujete o kvalitách cenami ověnčené PC hry Zaklínač, máme pro vás nové přesvědčivé argumenty v podobě hratelné české demoverze. K stažení je zde.


Další informace o hře naleznete na serveru BonusWeb.

Vydavatelem hry v ČR je společnost CD Projekt.

Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

Tom Clancy’s Splinter Cell - Conviction

Tom Clancy’s Splinter Cell - Conviction

Další, již pátá špionážní série Splinter Cell je plánována na jaro roku 2010, ale už teď je jasné, že se dočkáme hry s...

Zataženo, občas trakaře

Zataženo, občas trakaře

Hry dle filmu (nebo obráceně) se vydávají velmi často, jsou dobrým lákadlem i pro občasné hráče, kterým dozajista...Najdete na iDNES.cz