Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Xmpeg

  12:00aktualizováno  12:26
Vývoj grabovacího programu videa XMPEG, který vychází z FlasKMPEGu, sleduji již dlouho. Nyní bych vám rád představil češtinu do další verze programu Xmpeg 5.03. Snad se vám bude líbit aspoň tak, jako předchozí.

Xmpeg 5.x

Xmpeg 5.03

Mám pro vás nový překlad nové verze. Současně jsem provedl drobné úpravy textu, aby byl program co nejsrozumitelnější. Vyhnul jsem se i problémům s českou diakritikou v hlavním menu jednoduše tím, že jsem problémová slova nepoužil. Nejde tedy o prostý překlad do češtiny a doufám že autorům programu tato skutečnost nebude vadit.
Začátečníkům vřele doporučuji použít "Průvodce" a v nastavení Windows si zapnout bublinovou (kontextovou) nápovědu. Najetím myši na jednotlivá nastavení získají podrobné informace, které jsem také přeložil.
Jeden z nejužívanějších obrazových kodeků - DivX je již ve verzi 5.1.1 a má být výrazně rychlejší (ke stažení na www.divx.com).
Češtinu "czech.lang.Xmpeg" vložte do adresáře "Xmpeg\Lang". Spusťte program, pravým tlačítkem nad oknem vyvoláte hlavní menu. Pod Advanced\Language najdete "Cestina od -Pafky-" a označte jí.
- Pafka -

Xmpeg 5.01

Po XMPEG v.5.0final rychle následovala verze 5.01, která má vylepšený plug-in AVI Writer, malý graf bikubického filtru, kompatibilitu s Premiere 6.5, balónovou nápovědu v přehrávači a další. Úvod istalace proběhne na přání i v češtině!!, ale ve výběru jazyka pro vlastní program čeština chybí. Tak tady je moje.
Instalujte jí stejně jako předchozí verzi

- Pafka -

Xmpeg 5.0 RC 2-3

Vývoj grabovacího programu videa XMPEG, který vychází z FlasKMPEGu, sleduji již dlouho. Aktualní verze 5.0 RC 2-3 už je tak dobrá, že jsem se pokusil jí počeštit. Je to můj první pokus o češtinu, tak mně hned nekamenujte. Program je plný technických výrazů z oboru videa a audia, tak jsem třeba někde udělal chybu. Kontaktujte mně a napravíme to.

Program má vkusné grafické rozhraní a hlavně má důkladného průvodce (Wizard) vytvářením videa. Tady jsem v překladu myslel na úplné začátečníky, kterým by nemělo nic překážet ve vytvoření kvalitního filmu z DVD nebo jiného zdroje. Je samozřejmě potřeba mít na PC ještě zvukový (MP3) a obrazový kodek. Nejlépe DivX 5.0.5 (ke stažení na www.divx.com).

Hlavní menu Xmpegu si nerozumí s diakritikou, tak jsem nepřekládal doslovně, ale vyhnul jsem se slovům s háčky. Je přeloženo vše co šlo. V průvodci jsem volil co nejjednodušší výklad, pro nejširší okruh zájemců. Co je platný sebelepší program, když ho nikdo neumí ovládat :-). Přesto Xmpeg disponuje všemi jemnými nastaveními, včetně vlastních profilů,ořezávání videa, víceprůchodového dekódování atd. Takže uspokojí snad každého. A JE ZADARMO !!!

Instalace:
Češtinu "czech.lang.Xmpeg" vložte do adresáře "Xmpeg\Lang". Spusťte program, pravým tlačítkem nad oknem vyvoláte hlavní menu. Pod Advanced\Language najdete moji češtinu a označte jí.

- Pafka -

Download češtiny do programu Xmpeg 5.03 (6 kB)

Download češtiny do programu Xmpeg 5.01 (6 kB)

Download češtiny do programu Xmpeg 5.0 RC 2-3 (7 kB)

Domovská stránka výrobce programu, firmy MP3Guest.com.

Autor:Nejčtenější

UltraCompare

UltraCompare

Jde o program na porovnávání souborů, složek, jejich vzájemné slučování, rychlou editaci. Nyní čeština i do verze...

Woodruff and the Schnibble of Azimuth

Woodruff and the Schnibble of Azimuth

Opravil jsem ve své češtině všechny nalezené chyby a nabízím vám novou, pravděpodobně poslední verzi.Další z rubriky

PowerDirector

PowerDirector

Pomocí tohoto nástroje je pro laika vstup do světa authoringu opravdu snadný. Nyní jsem přeložil verzi Ultimate...

FILEminimizer Suite

FILEminimizer Suite

FILEminimizer Suite - program na komprimovanie obrázkov a fotografií. Skomprimuje tiež PowerPoint, Word a Excel súbory...

UltraCompare

UltraCompare

Jde o program na porovnávání souborů, složek, jejich vzájemné slučování, rychlou editaci. Nyní čeština i do verze...Najdete na iDNES.cz