Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Wiggles demo

  12:00aktualizováno  14. června 2003 8:52
Hra, která vyšla pod dvěma různými názvy, můžete jí také objevit pod názvem Diggles:The Myth of Fenris, tak jen abyste nebyli zmatení. Jedná se o překlad dema, protože samotná hra vyšla kompletně v češtině.
Wiggles

Ahoj,
všechny vás zdravím a posílám překlad dema hry Wriggles (nebo taky Diggles:The Myth of Fenris) . Doufám, že se vám bude líbit.
Tato hra je podle svých autorů kombinací strategie a adventury.Vaším úkolem je najít a zneškodnit zlého draka Fenrise, který utekl z pekla a všem škodí.

Tato hra se v Čechách prodává již přeložená od firmy CD Projekt, ale toto je překlad dema hry, které je pouze v angličtině a s překladem CD Projektu nemá nic společného a některé výrazy se mohou od plné verze hry lišit!!! Hra je podle mě určena hlavně mladším hráčům ( samozřejmě i starší si jí rádi zahrají - třeba jako já ) a ti ( ti mladší ) jak známo, až na malé výjimky Anglický jazyk neovládají, takže pokud o hře uvažují, chtěli by si jí určitě vyzkoušet a to v angličtině asi půjde velice těžko. Takže jsem předpokládal, že tento překlad bude vhodný udělat i přesto, že se jedná pouze o demo.

Přeloženo je celé menu, nastavení, popis trpaslíků, jména trpaslíků, tlačítka,statistika, nápověda. Překlad je udělán částečně s diakritikou ( háčky a čárky.), částečně bez, protože některé fonty, které hra používá, nepodporují diakritiku a formát v jakém jsou, jsem nepochopil, tak jsem font nemohl změnit. Je mi to líto, ale nedá se nic dělat. Překlad pochopitelný je a hlavně pokud něco nebudete vědět, můžete použít nápovědu, která je přeložená úplně celá a může Vám velice pomoci. Dále, některá slova nešlo skloňovat, protože stejný výraz se nachází na několika místech a pokaždé v jiném tvaru, tak jsem to vyřešil tím, že jsem napsal nejběžnější tvar, za něj lomítko a poté koncovku druhého nejběžnějšího tvaru. Takhle je to asi nepochopitelné, jak to vysvětluji, ale až to uvidíte, tak to určitě pochopíte.

Nejsou přeloženy texty rozhovorů mezi trpaslíky, tohoto textu je mnoho a na hru jako takovou mají tyto texty malý vliv. Pokud by někdo chtěl tyto texty mermomocí přeložit, tak ať se ozve na můj e-mail, něco s tím udělám, ale pro demo si myslím, že je to zbytečné! Dále jsou pouze částečně přeloženy předměty a vynálezy ( asi z 80% ) a to z důvodu, že jsem absolutně nepochopil o co vlastně jde. Pokud někdo pochopí některý výraz a bude mít chuť, může mi to poslat a já to dopíšu.

POZOR:
Šíření tohoto překladu je dovoleno, pokud ho nebudete jakkoliv modifikovat, uvedete jméno autora a nebudete za něj požadovat ŽÁDNOU odměnu !!! ( peněžitou nebo jinou )

Poděkování:
Chtěl bych na tomto místě poděkovat Čedičovi a Gremlinovi, za to, že s CD Projektem dohodli vše potřebné a tento překlad je povolen touto firmou! Ovšem upozorňuji ještě jednou, firma CD Projekt nemá s tímto překladem nic společného a od oficiální češtiny na plnou hru se může lišit.

Zatím ahoj Dregn

Download češtiny do dema hry Wiggles (165 kB)

Toto demo si můžete stáhnout v článku na BonusWebu, případně si můžete přečíst recenzi tamtéž.

Domovská stránka autora překladu, Dregna, díky za návštěvu.

Plnou verzi kompletně v češtině vydala firma CD Projekt a pořídít jí můžete i skrze GameStore.

Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

Dark souls 3

Dark Souls 3

Zdá se, že uzrála doba a tak nabízím ke stažení naši češtinu do této skoroažnáročné polízanice.

Hellblade: Senua's Sacrifice

Hellblade: Senua's Sacrifice

Překlad mytologické akce o výpravě za záchranou duše z pekla.

Woodruff and the Schnibble of Azimuth

Woodruff and the Schnibble of Azimuth

Opravil jsem ve své češtině všechny nalezené chyby a nabízím vám novou, pravděpodobně poslední verzi.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz