Unreal - Return to Na Pali

  12:00aktualizováno  1:15
Díky tomu, že mi M.i.D. poradil sqelej postup jak se s touhle češtinou velice elegantně vypořádat, rozhodnul sem se celou předchozí verzi totálně překopat, a dodělal sem tam některý věci, který sem tam předchozím způsobem - tj. hrubou silou - nemoh' dostat.

Unreal

Tahle čeština je určena pro datadisk ke sqelé 3d first person akci a měla by počeštit všechny hlášky, které vám během celé hry dává váš univerzální tlumočník, různé další hlásky a snad i celé menu.

Díky tomu, že mi M.i.D. poradil sqelej postup jak se s touhle češtinou velice elegantně vypořádat, rozhodnul sem se celou předchozí verzi totálně překopat, a dodělal sem tam některý věci, který sem tam předchozím způsobem - tj. hrubou silou - nemoh' dostat.

Vše bylo testováno s patchem na verzi 226, který se dá stáhnout tady: www.ina-support.com/faq/unrealnapalidownloads_pc.asp

Jediný problém je to, že sem sice přeložil i titulky ve shrnutích mezi misemi, ale nepodařilo se mi je zapnout, ovšem vyřešili jsme to namluvením celých meziher, takže český zvuky si můžete stáhnout zvlášť.

Instalace
Rozbalte si rar archív s češtinou (pokud neumíte s rarem, pořiďte si windows commander - explorer ve woknech je jen pro masochisty)
soubory z adresáře napalisystem nakopírujte do adresáře napalisystem
soubory z adresáře napalihelp nakopírujte do adresáře napalihelp

Tomcat

17.8.2001

Pokud jste hráli Return to Na Pali s mojí češtinou, tak jste si asi všimli, že když se mezi jednotlivými levely ukázalo shrnutí, tak tam byl slyšet anglicky namluvený log, ke kterému žádné titulky nebyli. A protože se mi nepodařilo je tam umístit, dostal sem šílenej nápad, že by to šlo celé namluvit česky.

Zkoušel sem to namluvit sám, ale nic moc, navíc mi nějak blbnul mikrofon, jeden bráchův kámoš mi nabízel, že to namluví (ale asi ty hlasy chtěl namluvit ve stylu policejní akademie - a asi by to byla dost fraška, i když...), no nakonec se mi nabídnul peter z bratislavy, že by to zkusil. Takže jsem přeložil ty titulky, peter obstaral namluvení a převedení do mp3, pak sem to nacpal do těch původních souborů a funguje to.

Takže osoby a obsazení:
vězeň 849 - peter
velení ums - jeho manželka mirka
velitel lodi bodega bay - jeho bratranec zbyněk

Protože se peter obával, že po převedení zvuku do mp3 to ztratí tu správnou kvalitu a někdo by moh' kvůli tomu nadávat, tak sem jeho e-mail nepíšu, na kontakty používejte můj:-)

Instalace:
Rozbalte si rar archiv s češtinou (pokud neumite s rarem, pořiďte si windows commander - explorer ve woknech je jen pro masochisty)
soubory z adresáře napali\sounds nakopírujte do adresáře napali\sounds (původní soubory přepište) a pak spusťte v adresáři napali\sounds batovou dávku zvuky_cz.bat - proběhne počeštění všech 16ti souborů, ve kterých jsou uložené záznamy logu.

Tomcat a příbuzní Petera :-)

Download archívu s češtinou verze 1.10 do hry Unreal - Return to Na Pali (56 kB)

Download archívu s doplňujícími českými zvuky do hry Unreal - Return to Na Pali (1 521 kB)

Domovská stránka datadisku Unreal - Return to Na Pali

Můžete si i přečíst recenzi hry Unreal na BonusWebu

Tahle čeština je šířena jako freeware, takže pokud by po vás někdo chtěl za tuhle češtinu nějaký prachy, tak je to mizera mizernej a kopněte ho do p..... (ehm, do oka ;-)

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Age of Empires II: HD Edition

Age of Empires II: HD Edition

Age of Empires II: HD Edition je remakom starej klasiky Age of Empires II: Age of Kings vrátane datadisku The...

King Arthur

King Arthur

Strategie, vycházející z legendy o králi Artušovi a rytířů Kulatého stolu. Čekají vás bitvy v prostředí mytické Anglie,...

Sins of Sollar Empire: Rebellion + datadisky

Sins of a Solar Empire

Češtinu pro hru Sins of a Solar Empire od původní autora Farflame, která je zde zahrnuta s jeho laskavým povolením. A...

Najdete na iDNES.cz