Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Trust-No-Exe 3.0.4

  12:00aktualizováno  3. března 6:39
Program Trust-No-Exe chrání počítač před viry a podobnou havětí tím, že umožní spustit jen důvěryhodné spustitelné soubory. Český překlad umožní jeho snadné použití i úplným laikům.

Trust-No-Exe - větší obrázek z programu

Program Trust-No-Exe je již starší, ale již z principu pracuje spolehlivě a je zdarma. Je to v podstatě filtr pro spustitelné soubory. Dovolí spustit jen soubory, které uživatel s právem správce označil za důvěryhodné – dovolil jejich spuštění. Omezení spouštění umí provést i operační systém Windows, ale ten takto ošetří je disky se souborovým systémem NTFS a disky se systémem FAT (například diskety, CD-ROM) ochránit neumí. Program Trust-No-Exe lze použít na vše, ale pracuje jen v novějších Windows od NT , nepracuje na Windows 95, 98. Při požadavku na spuštění spustitelného souboru se podívá do tabulky povolených souborů a pokud jej zde nalezne, bez prodlení jej spustí. Pokud není soubor výslovně uveden, ale je v povolené složce nebo disku, podívá se do seznamu zakázaných souborů a pokud jej zde nenalezne, povolí jeho spuštění. Kombinací povolených a zakázaných složek a souborů lze určit povolení nebo zákaz pro každý požadovaný soubor bez ohledu na to, kde se nachází a nemusí se přitom každý soubor nutně zvlášť vypisovat. Uživatel bez práva správce se může na seznamy podívat, ale nemůže je měnit ani program vypnout. Povolení lze nastavit souhrnně i pro další počítače v pracovních stanicích.

Archivní balík obsahuje vše potřebné pro instalaci programu. Stačí jej rozbalit a spustit soubor Instal.exe. Originál programu a veškerou dokumentaci naleznete zde.

Varování: Po nainstalování se program spustí až po restartu počítače. Po prvním spuštění jsou povoleny jen základní adresáře Windows, protože seznam povolení je téměř prázdný, takže uživatel nemá přístup skoro k žádnému programu. Proto je vhodné ihned po instalaci otevřít ovládací okno. Z volby Nastavení/Ovládací panely otevřete položku Trust-No-Exe (asi bude poslední v seznamu) a nastavte přístupová práva. Zde lze také program ručně spustit i bez restartu počítače.

Download češtiny do programu Trust-No-Exe 3.0.4 (222 kB)

Domovská stránka programu Trust-No-Exe.

Autor:Nejčtenější

UltraCompare

UltraCompare

Jde o program na porovnávání souborů, složek, jejich vzájemné slučování, rychlou editaci. Nyní čeština i do verze...

NirLauncher

NirLauncher

NirLauncher tvorí 198 aplikácií,ktoré vám poskytnú rozsiahle informácie o vašom PC. Slovenčina do verzie 1.20.32ACDSee Photo Studio

ACDSee Photo Studio

Opět vyšly nové verze programů od výrobce ACDSee, tentokrát pod názvem ACDSee Photo Studio. Já vám dnes přináším...

FILEminimizer Suite

FILEminimizer Suite

FILEminimizer Suite - program na komprimovanie obrázkov a fotografií. Skomprimuje tiež PowerPoint, Word a Excel súbory...

Woodruff and the Schnibble of Azimuth

Woodruff and the Schnibble of Azimuth

Opravil jsem ve své češtině všechny nalezené chyby a nabízím vám novou, pravděpodobně poslední verzi.

Další z rubriky

PowerDirector

PowerDirector

Pomocí tohoto nástroje je pro laika vstup do světa authoringu opravdu snadný. Nyní jsem přeložil verzi Ultimate...

FastStone Capture

FastStone Capture

Prohlížeč obrázků se základními editačními funkcemi a možností snadného vytváření screenshotů. Čeština k dispozici i...

UltraCompare

UltraCompare

Jde o program na porovnávání souborů, složek, jejich vzájemné slučování, rychlou editaci. Nyní čeština i do verze...

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.Najdete na iDNES.cz