Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Elder Scrolls IV: Oblivion

  12:00aktualizováno  26. dubna 10:20
Už máte překlad? Kdy bude čeština? Kdy slovenština? Tak.... konec dohadům, velký projekt skončil, přinášíme vám jako první dabovanou verzi czesztiny do této pecky roku...

The Elder Scrolls IV: Oblivion - větší obrázek ze hry v czesztině

Dne 1.4.2006 byl zveřejněn

Nyní už k samotné czesztině. Nenajdete v ní českou diakritiku, zbytečný to výmysl českých vlastenců, který jen znepříjemňuje překlad anglických textů. Taktéž úvodní menu zůstalo v angličtině, nachází se v exe souboru a do něj jsme rozhodně nechtěli zasahovat. Samotná czesztina je řešena modulově, můžete si zapnout buď celý komplet nebo pouze překlad knih. Doufáme, že tuto možnost ocení všichni hráči, kteří v diskusích volali po nepřekládání jmen a názvosloví hry. Pojali jsme to trochu netradičně, kdo nechce mít české názvosloví, nejspíš ani nechce mít i české popisy úkolů a předmětů, takže vše si může šmahem kdykoli hodit do angličtiny.

The Elder Scrolls IV: Oblivion - větší obrázek ze hry v czesztině

Czesztina je zveřejněna, aniž by prošla nějakým betatestem. Vycházíme z předpokladu, že většina hráčů Oblivionu hrála předtím Morrowind a drobné chyby překladu je tedy vůbec nemůžou rozházet. Každopádně my jdeme jinou cestou než překladatelé Morrowindu - prudiče a sprosťáky v diskuzích hodláme naprosto ignorovat! Nemluvě o chytrých studentech s IQ151 a vyšším, kteří se narodili už s perfektní znalostí angličtiny a vytahují se na nás normální hráče, co anglicky neumí, jak by to přeložili lépe. Tak si to přeložte lépe, nikdo vás přece nenutí hrát Oblivion s naší czesztinou, po 2 letech překládání budete schopni ocenit i práci jiných... Každopádně je asi všem jasné, že žádné opravné patche my dělat nebudeme, kdo bude chtít czesztinu nějak vylepšit, bude muset sám přiložit ruku k dílu a dle hesla "urob si sám" si příslušné změny do textu zanést pomocí . Myslíme si, že z toho bude pak pěkný chaos, jak stovky hráčů budou dělat svoje aktualizace, ale trochu sázíme na lenost a pohodlnost - takže ve výsledku by těch verzí češtin nemělo být více než verzí češtin do Morrowinda :-) Jedna důležitá informace pro všechny modifikátory - důkladně si přečtěte licenční ujednání. Každou novou verzi czesztiny mi musíte nahlásit a bude vám přiděleno nové pořadové číslo. Nesmíte vynechat původní text v ctime včetně licenčního ujednání, smíte jen změnit číslo verze a dopsat se na konec souboru. Byli bychom velmi neradi, kdyby někdo chtěl komerčně zneužít tuto czesztinu, proto je naprostý zákaz vylisování/vypálení na CD a jakékoliv využití komerčními subjekty jak této verze, tak i případně všech budoucích verzí z této odvozených.

Myslím, že už bylo dost keců, takže zde je czesztina, hezky si to užijte. Informaci o dalších chystaných projektech najdete na naší stránce www.czesztiny.info. Závěrem ještě zdravím další 2 týmy, které překládají tuto hru do češtiny a slovenštiny, mákněte hoši, ať po těch pár měsících/letech můžeme porovnat, která czesztina/čeština/slovenština je lepší! Hlavně od nás neopisujte texty, určitě bychom to poznali :-)

I když podle reakcí většiny hráčů je tato naše czesztina velmi žádaná a oblíbená, přesto se našlo pár jedinců, co na ní hledělo s odporem (to jsou určitě ti skrytí angličtináři, co uměj dobře anglicky, ale nechtějí to přiznat ;-). Nicméně chceme udělat radost i takovým hráčům, a tak jsme pro ně připravili odinstalátor czesztiny - kromě smazání souborů s přeloženými texty vrátí jim zpět anglický dabing do intra a outra.

Za translátorský tým
Váš Jacek Bielowski

Download czesztiny do hry The Elder Scrolls IV: Oblivion (111 794 kB)

Download odinstalátoru czesztiny do hry The Elder Scrolls IV: Oblivion (4 897 kB)

Další informace o hře naleznete na serveru BonusWeb.

Domovská stránka translátorského týmu a jejich šéfa, Jacka Bielowského, hluboce děkujeme za návštěvu a doufáme, že vás nebudeme mít na svědomí.

Autor:Nejčtenější

UltraCompare

UltraCompare

Jde o program na porovnávání souborů, složek, jejich vzájemné slučování, rychlou editaci. Nyní čeština i do verze...

NirLauncher

NirLauncher

NirLauncher tvorí 198 aplikácií,ktoré vám poskytnú rozsiahle informácie o vašom PC. Slovenčina do verzie 1.20.32ACDSee Photo Studio

ACDSee Photo Studio

Opět vyšly nové verze programů od výrobce ACDSee, tentokrát pod názvem ACDSee Photo Studio. Já vám dnes přináším...

FILEminimizer Suite

FILEminimizer Suite

FILEminimizer Suite - program na komprimovanie obrázkov a fotografií. Skomprimuje tiež PowerPoint, Word a Excel súbory...

Woodruff and the Schnibble of Azimuth

Woodruff and the Schnibble of Azimuth

Opravil jsem ve své češtině všechny nalezené chyby a nabízím vám novou, pravděpodobně poslední verzi.

Další z rubriky

Medal of Honor Allied Asault

Medal of Honor Allied Asault

Další český dabing hry z naší dílny Fénix ProDabing.

Hellblade: Senua's Sacrifice

Hellblade: Senua's Sacrifice

Překlad mytologické akce o výpravě za záchranou duše z pekla.

Captain Morgane and The Golden Turtle

Captain Morgane and The Golden Turtle

Zdravíme fanoušky adventur a přicházíme s naším dalším překladem a to do adventury Captain Morgane and The Golden...

recepty-emimino-krupave-bramboraky
recepty-emimino-krupave-bramboraky

Víte, v čem je kouzlo křupavých bramboráčků? My ano!Najdete na iDNES.cz