Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

StarCraft II - Wings of Liberty

  21:00aktualizováno  21:00
Aktualizovaná čeština (verze 1.04) do jednoho z nejočekávanějších titulů tohoto roku je nyní volně ke stažení. Jedná se o češtinu pro verzi hry EU 1.1.3

StarCraft II - Wings of Liberty | foto: Bonusweb.cz

Pár slov o překladu:
S překladem se začalo již v únoru 2010, kdy světlo světa spatřila betaverze hry. Naneštěstí až s příchodem plné verze jsme zjistili, jak je ve skutečnosti hra (co do počtu textů) obsáhlá, nicméně díky tvrdé práci celého překladatelského týmu vám tímto překlad přinášíme již po měsíci od vydání hry.
Jsme si vědomi toho, že pravděpodobně některé z vás nepotěšíme, že jsme se rozhodli ve hře přeložit i většinu jednotek, všechny budovy a schopnosti. Věřte, že jsme dlouhou dobu seděli nad vytvořením takové české terminologie, která by byla schůdná i pro ty nejzarytější odpůrce takovýchto překladů. Snažili jsme se o kompromis, a proto ne každá jednotka má svůj český ekvivalent. I přesto víme, že se nezavděčíme všem, ale tak už to na světě chodí.
Jak už jsem psal, snažili jsme se přeložit vše, co šlo. I tak se ve hře setkáte s anglickými texty, jelikož některé části (např. aktuální novinky, úspěchy v rozhraní Battle.netu atp.) si hra při každém spuštění "kešuje", a není tak možné tyto části přeložit. Takovéto části ale tvoří jen nepatrné procento z celkového množství textů a jsem přesvědčen o tom, že to vám zážitek z hraní české verze StarCraft II rozhodně nezkazí.
Závěrem bych chtěl moc poděkovat všem, kdo se na češtině podíleli, a za nás za všechny vám popřát, abyste si hraní v češtině užili. Pokud budete mít ohledně překladu cokoliv na srdci, neváhejte se nám ozvat. Pakliže najdete v překladu nějakou chybu, nahlaste nám ji, prosím, a my se postaráme o její opravu.

Autoři:
Vedoucí projektu: Zdeněk "Jetro" Špindler
Technické zabezpečení projektu: René "Raptor" Spišák
Překlad: Zdeněk "Jetro" Špindler, Jaromír "Jata" Dalecký, Vojtěch "Morrison" Schubert, Jan "Shania" Pexa
Betatest: Jan "Shania" Pexa, Zdeněk "Jetro" Špindler, Martin "Mizzin" Izák, Jaromír "Jata" Dalecký
Grafický návrh instalátoru: Martin "Mizzin" Izák

Speciální poděkování: komunitě ze stránek starcraftcz.com za pomoc při vytváření české terminologie a za podnětnou diskuzi ohledně překladu a Jafffovi za jeho ochotu přispět svou troškou do mlýna.

Instalace češtiny je velmi jednoduchá. Stačí spustit instalátor a řídit se pokyny na obrazovce. Pokud v budoucnu vyjde pro hru patch, čeština sama rozpozná, že se tak stalo a doporučí vám před samotnou aktualizací hry překlad odinstalovat. Následně si budete moct hru korektně updatovat. Je nezbytné, abyste počkali na novou verzi češtiny a nepokoušeli se instalovat starou verzi překladu na novou verzi hry. Budeme se snažit, abychom ji pro vás připravili v co nejkratším možném čase.

Za překladatelský tým - Zdeněk "Jetro" Špindler

Poslední verze češtiny - v1.04 (listopad 2010)
- Překlad upraven na aktuální EU verzi 1.1.3
- Instalátor: přidána možnost automatické opravy, kdy zůstalo aktivní tlačítko "Odinstalovat", pokud nebyla odinstalována čeština před reinstalací nebo opravou hry (Chyba 21)

Download češtiny (1.04) do hry StarCraft II - Wings of Liberty (EU 1.1.3) (3 761 kB)

Další informace o hře naleznete na serveru BonusWeb.

StarCraft II - Wings of LibertyStarCraft II - Wings of LibertyStarCraft II - Wings of Liberty
Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Prey

Prey

Překlad Prey byl dokončen, takže se nyní můžete pustit do zajímavé sci-fi akce od Arkane naplno v češtině. Vydána...

Hellblade: Senua's Sacrifice

Hellblade: Senua's Sacrifice

Překlad mytologické akce o výpravě za záchranou duše z pekla.

Mad Max

Mad Max

Česká lokalizace hry Mad Max pro PC Steam verzi.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz