Sraz 2 - pátek 16.11.2001

  12:00aktualizováno  19. listopadu 11:07
Stále jsem přemýšlel, jak bych měl podat takové souhrné info o srazu a nevěděl jsem, co koho by asi tak mohlo zajímat. A tak to zkusím takhle. Popíšu vám stručně co se na srazu dělo a u případných zajímavostí se zastavím.

HoPo - fotografie, kterou držel každý z přijíždějících v ruce, aby vůbec trefil:-)

Jistě si hodně z Vás pamatuje na první sraz překladatelů, který se konal v Brně a jenž měl opravdu značnou odezvu. Již tam zaznívali první dotazy na to, zdali to je sraz poslední či zdali se náhodou nechystám na sraz další. No, upřímně řečeno, moc se mi do toho nechtělo, důvodem byla moje lenost (:-D), nedostatek času, ale také blížící se předvánoční čas (už zase:-(). Ale nakonec jsem se nechal přemluvit a sraz připravil.

První otázkou, kterou jsem musel řešit, bylo pochopitelně místo a čas srazu. Ono, ubytovat, nakrmit a především napojit bandu čechů a moraváků, kteří využijí možnosti utrhnout se od svého miláčka (u některých počítač, u jiných ta druhá či stejná půle lidstva :-) a začnou dohánět ztracený čas (že Kajíčku:-D). Čas jsem měl vymyšlený poměrně rychle. Pochopitelně, každý má jinak a jidny příjem, ale přeci jen, půlka měsíce je tak akorát ideální:-) Proto termín 16-18.11. byl dá se říci okamžitě přijat a ani se o něm nediskutovalo. To s místem to bylo horší. Pochopitelně, minule byl sraz v Brně, což nadmíru vyhovovalo Brňákům, Moravákům a obecně obyvatelům přímořského letoviska, ovšem z Čech to bylo krapet daleko. A protože se skutečně nikdo nechtěl nabídnout jakožto garant zajištění vhodného objektu, zbylo to zase na mě. A protože šlo o to být zabezpečen opravdu perfektně, ale zase na druhou stranu levně, měl jsem celkem snadnou práci. Již několik jiných srazů (netýkajících se češtin) jsem v tomhle objektu pořádal a věděl jsem, že i v tomto případě majitelka nezklame a všemožně nám vyjde vstříc.

HoPo - jídelna, kde jsme plnili přání svých hladových těl :-)

Místo a čas byl tedy jasný, zbývalo začít domlouvat zůčastněné, ale pokoušet se i o zpestření setkání o nějakého toho hosta. Kdo někdy něco podobného pořádal, ví, že to není žádná zábava. Po několika různých infomejlech, samém Jo a pak zase Ne a pak zase Jo a ... tak dokola, se počet účastníků ustálil na nějakých 20 členech. To už bylo celkem dost a já se začal starat i o hosty. Sehnal jsem jich několik a představovat Vám je budu postupně, tak jak dorazili.
Tak tedy, v pátek, po 15 hodině jsem naložil Kelčáka, který cestoval se mnou, vyrazil do svého domova a společně s Kelčákem jsme připravili můj počítač do auta. Mezitím se ozýval Kájíček z vozu a sděloval nám svou polohu. Mručel, že musí tak daleko od domova a nazýval náš útulný kout země Švédskem:-) Však se mu to nevyplatilo, dostal za vyučenou hned v Praze, kde špatně odbočil a vychutnal si pěknou páteční zácpu:-) A protože měl obavy, že se prý ve Švédsku ztratí (čemuž jsem po zkušenostech věřil:-D), a také si prý zapoměl sebou pas (HoPo je asi 10 kiláků od hranic a nechat Kájíčka navigovat znamenalo hledat ho někde v Zittau :-D), ukecal mě, abychom na něho počkali a ukázali mu cestu. Fajn, vzhledem k zácpě dorazil do UL kolem půl páté, takže jsem se snažil dohnat zpoždění:-) No, po zhruba třičtvrtě hodince jsme dorazili do rekreačního zařízení HoPo, kde už nás očekávala nejen majitelka, ale i Kryšpín, který absolovoval cestu za pomocí českých drah. Začalo vybalování a už pomalu doráželi další.
GAME4U Jeden z dalších byl i náš první host, jeden z těch, díky nimž si můžete každý měsíc kupovat levnou hru, Miroslav Papež z GAME4U. Už se to začalo trousit, když přišla nepříjemná zpráva v podobě zatuhutí Adama Rambouska v Praze. Díky jeho špatné domluvě s původním dalším účastníkem, který se nakonec neůčastnil, ale který ho měl vzít sebou z Brna, se Adam dopravil sice do Prahy, ale pak musel čekat do deseti hodin na vlak do Děčína. Naštěstí Gremlin byl ochotný a společně jsme o půlnoci do Děčína pro Adama zajeli. Mezitím už dorazili v podstatě všichni a zábava a hlavně debaty se dostávali do plného proudu. Přeci jen jsme páteční večer brali uvolněněji, šlo o to pokecat mezi sebou, seznámit se (někteří se znali skutečně jen po webu), trošku popít, pojíst a hlavně si odpočinout po cestě. I když, pravda, mnohým se to moc nedařilo, a poslední z nás odcházeli až skoro v pět ráno. :-) Ale zase na druhou stranu, až jsem se divil, nikdo se moc neopíjel, a zábava byla na úrovni. Ono se ani není moc co divit, těch témat na řešení bylo opravdu plno, zvláště hodně se do diskuzí zapojoval Mrazík spolu s Kájíčkem, ti byli takovými hnacími stroji (teda do doby, než odpadl Kajiček:-D), ale pozadu nezůstával skoro nikdo. Kedriger vzal akci z pozice fotografa a sem tam se objevil aparát v jeho rukou s dalším ukořistěným snímkem. Slíbil, že fotografie připraví, vyvolá, oscanuje a samozřejmě pošle. Takže postupně doplníme i naší fotogalerii.

Protože témat probíraných ten pátek bylo mnoho a ne všech jsem se stihl zůčastnit, nechám některé přiblížení se večera i na zůčastněné kolegy, například v diskuzi:-) Každopádně noc se pomalu chýlila ke konci, jeden za druhým odpadával a připravoval se na ten nejdůležitější, sobotní den, který byl právě věnován samotným hostům a připravil mnohým zůčastněným opravdu příjemná překvapení. Ale o tom se rozepíšu až zase příště, teď si jdu lehnout a spát, mám pořád takový malý deficit..:-))

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

UltraCompare

UltraCompare

Jde o program na porovnávání souborů, složek, jejich vzájemné slučování, rychlou editaci. Nyní čeština i do verze...

Gom Player

GOM Player

GOM Player je multimediální přehrávač, který obsahuje řadu oblíbených kodeků pro přehrávání obrazu i zvuku a je...

Woodruff and the Schnibble of Azimuth

Woodruff and the Schnibble of Azimuth

Opravil jsem ve své češtině všechny nalezené chyby a nabízím vám novou, pravděpodobně poslední verzi.

ZE ŽIVOTA: Partner je obézní, jak ho donutit zhubnout?
ZE ŽIVOTA: Partner je obézní, jak ho donutit zhubnout?

Přítel trpí velkou nadváhou při 176 cm má přes 150 kg. A potřebovala bych ho nějak donutit, aby trvale zhubl, aby se začal trochu hýbat. Má sedavé zaměstnání, nepravidelně jí a jsem schopná ho přinutit max k krátké a pomalé procházce, páč mně nestačí.

Najdete na iDNES.cz