Spider_X

  12:00aktualizováno  10. února 5:32
Podařilo se mi udělat rozhovor s překladatelem, který ještě nedávno spolupracoval na překladu hry Starcraft do češtiny. Nyní se vrhl na překladatelskou dráhu sám a já ho požádal o malý průřez jeho tvorbou, ale i jeho osobou....

Spider_X - Větši foto

Podařilo se mi udělat rozhovor s dalším překladatelem, kterého jsem dokonce "ukecal" i k fotce:-) Znáte ho především ze spolupráce s Dushequesem, se kterým se podílel na překladu Starcrafta. V současnosti se vrhl i na samostatnou dráhu překladatelství a už od něho chodí první nové překlady. Na mou otázku, co by nám o sobě pověděl, se rozhodl to všechno sepsat do jednoho dlouheho textu:-) Malinko jsem popis upravil a vy, čtenáři našich stránek, máte možnost si přečíst, kdože se za přezdívkou Spider_X skrývá:-)

Ahoj čtenáři. Jmenuji se Michal Kuncl, je mi 19 let a jsem z Votic - to je takový malý nudný městečko u Benešova. Na I-Netu vystupuji pod přezdívkou Spider_X, nebo jen Spider, přátelé mi říkají důvěrně Pavouku :-)
Zatím jsem toho moc nepřeložil, z her jsem dělal jen na Starcraftovi (s Dushequesem) a z programů Napster a SmartFTP. Jinak už přes rok mám rozdělaný překlad X-Wing Alliance a pár měsíců rozdělaný překlad Wing Commander Prophecy. Obojí zatím ve velmi nízkém stádiu dokončenosti. Potřeboval bych s tím pomoct. Taky jsme s Halefem začali překládat Descent Freespace.
Nejvíc hraju, teda když už hraju, vesmírný simulátory - Descent Freespace, série Wing Commander, X-Wing atd. Taky mě dost baví RPG - Fallout, Brány Skeldalu, Diablo. Dřív mě dost braly strategie, ale toho už jsem poněkud "přežranej". Starcraft, Warcrafty, Tiberium Sun, Duna 2000 ... jinak úplně nejlepší hra co jsem zatím poznal je Delphi 5.0 :-)
Snad první hra co jsem kdy na PC hrál byly to takový tančíky rozmístěný po krajině a stříleli po sobě - zřejmě předchůdce Wormsů. Už nevim jak se to přesně jmenovalo.
Moje současný počítadlo je ... ehm ... no, jestli se to vůbec dá počítačem nazvat ^_^ ... vlastně je to jen taková béžová krabice co nedělá skoro nic jinýho než že žere elektriku a vyrábí teplo (zvlášť procesor) ... je to K5-133 32MB RAM, 36x a 8x CD-ROM, 7GB a 550MB disky, Soundblaster AWE 64, 56k modem, rádiokarta a 14'' monitor. (ano, čtete správně - mám 2 hadry a 2 plackovnice... taky je to pěkně velkej záhul na zdroj :-) ) (dovedete si vůbec představit jak jsem trpěl když jsem měl JENOM 550 MB disk?)
Do budoucna hlavně chci dodělat tu X-Wing Allianci a Wing Commandera, pak možná někdy i něco jinýho, ale do tý doby chci přeložit ještě spoustu programů, jako napster, atd.
Hmm, takže jak jsem se vlastně dostal k překládání ... jednou před mnoha a mnoha lety jsem pařil X-Com Terror from the deep (v tý době velice horká novinka), po několika propařených dnech a nocích jsem si řekl že by to bylo dobrý česky, tak jsem se začal hrabat v souborech hry a po nějaký době byl překlad hotový. Jeho vypuštění do světa zabránil náhlý, nečekaný a nepříjemný formát hadru (můj vůbec první) ... To byl můj první a na dlouhou dobu i poslední překlad. Pak jsem ještě rozdělal Wing Commandera a X-Wing Alliance, ale ty mají moc textu a mě se to nechce překládat celý. Byl bych rád kdyby mi někdo pomohl.Starcrafta jsem chtěl přeložit hodně dlouho, nevěděl jsem absolutně jak, až jsem najednou narazil na I-Netu na StarDraft - velice užitečný prográmek. Až ten umožnil přeložit Starcraft.
Rád bych Vás taky informoval o svých webových aktivitách, tedy především o své stránce spider.startrek.cz, snad ani nemusím připomínat, jakému žánru je stránka směrována:-)
Přivítám i Vaše další podněty, které mi můžete zasílat mejlem na michal.kuncl@worldonline.cz, nebo na spider_x@sendme.cz. Klidně ale použijte třeba tu diskuzi, co je pod rozhovorem, i tam Vám rád odpovím.
(mojemu xichtu se prosím nesmějte, ta fotka je už HODNĚ stará a valná většina těch záhadných červených skvrn se rozplynula do nenávratna):-))


Některé z překladů můžete nalézt i na našich stránkách:

Seznam překladů od tohoto autora na našich stránkách

A zde je diskuzní forum, zřízené na Vaše otázky směrem ke Spiderovi_X:

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

NirLauncher

NirLauncher

NirLauncher tvorí 198 aplikácií,ktoré vám poskytnú rozsiahle informácie o vašom PC. Slovenčina do verzie 1.20.36

UltraCompare

UltraCompare

Jde o program na porovnávání souborů, složek, jejich vzájemné slučování, rychlou editaci. Nyní čeština i do verze...

FILEminimizer Suite

FILEminimizer Suite

FILEminimizer Suite - program na komprimovanie obrázkov a fotografií. Skomprimuje tiež PowerPoint, Word a Excel súbory...

Najdete na iDNES.cz