Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sim City 3000

  12:00aktualizováno  3. března 5:22
Omlouváme se všem za naši chybičku v předchozí verzi češtiny číslo 1.2., která vám způsobila nezobrazení některých textů. Nyní už je vše napraveno a je vydána nová verze češtiny 1.2.2., která už je opravdu precizním výtvorem pro zdokonalení již tak výborné hry jakou je SimCity 3000. Takže si vychutnejte nejnovější překlad s PLNOU diakritikou. Doporučujeme si přečíst náš příspěvek, kde se dozvíte co vás čeká za perličku.

Sim City 3000

24.02.2002 Takže jsme tu zase.

No ne, že bysme neradi, ale na občanské upozornění z místa bydliště jsme prohlédli jeden ze souborů a opravdu jsme objevili chybu v souboru, který obsahoval vadné názvy budov. Poděkování tedy patří Tomášovi, který nás na chybu upozornil jako první. Chybička se vloudila při našem pádu HDD, při kterém jsme přišli o většinu zdrojových souborů a tak jsme použili záložní kopii, která bohužel obsahovala chybičku v zobrazování názvu budov (chybná zpětná konverze, pokud to někoho zajímá :-( ). No ale k věci. Připravili jsme pro vás všechny novou instalaci kompletní češtiny verze 1.2.2., která už obsahuje ten správný opravený soubor. Jestliže si NYNÍ stáhnete kteroukoli verzi češtiny 1.2.2. z této stránky, tak již nemusíte provádět žádné změny. Jestliže jste si však stáhli naši češtinu dříve mezi 1.1.2002 až 23.2.2002 (verze 1.2.), tak máte staženou verzi s chybou. Omlouváme se vám, ale jestli chcete mít správnou plně funkční verzi, tak si budete muset stáhnout naši češtinu ještě jednou, teď už tu správnou, vyberte si opět tu instalaci (linky na stažení jsou uvedeny u datumu 1.1.2002), kterou jste si stahovali již dříve. Jestliže nevíte co si stáhnout, tak platí to všechno co je napsané u odstavce z 1.1.2002 (tedy o kousek níže).

Máme pro vás však ještě jednu možnost, můžete si stáhnout do vaší vadné verze 1.2. jen jeden opravný soubor a tak nestahovat celou instalaci znova (při novém stažení není nic z tohoto co je zde popsáno provádět). Upozorňujeme však, že je to jen pro zkušené uživatele znalé ovládání Windows a kopírování souborů. Stáhněte si tento malý soubor a umístěte ho přímo do adresáře na HDD, kam jste hru instalovali, pokud jste nic při instalaci neměnili měl by to být adresář "C:\Program Files\Maxis\SimCity 3000\Game\Res\Text\English". Ten soubor co se kopíruje se jmenuje "Sc3StringsBuildings.IXF", takže si ho můžete dát vyhledat na vašem HDD. Jestli tedy chcete a máte staženu původní verzi češtiny 1.2. (ne tu co si můžete stáhnout teď, ta je 1.2.2.). Pokud potřebujete tak si tuto stránku vytiskněte nebo si stáhněte tento (zapakovaný) malý návodek - pokyny pro instalaci opraveneho souboru.zip (1 kB)

Tady máte ten soubor zapakovaný ZIPem >> >>Sc3StringsBuildings.zip (14 kB) (nezapomenout rozpakovat :-) ).

No a pro jistotu ho uvádíme ještě jednou nezapakovaný >>Sc3StringsBuildings.IXF (60 kB)

Abychom vás všechny ještě více navnadili, tak vězte, že máme připravený kompletní překlad editoru budov pro vynikající SimCity 3000. A jestliže si budete chtít i nějaké ty vlastní budovy vytvořit, tak už vám nic nebude bránit a můžete se stát architektem. Však máme pro vás připraveno v této souvislosti i jedno velké překvapení.

******************************************

01.01.2002 Zdravím všechny příznivce strategií a to především Sim City 3000.

Tady jsou češtiny do nejlepší simulační strategie (alespoň dle mého názoru). Tímto okamžikem, ale může nastat trochu zmatek v našich češtinách, protože budou existovat dvě verze a to 1.1 a pak ta nová 1.2.2. . Záleží na každém, pro kterou se rozhodne, ovšem stejně si myslíme, že si vyberete tu lepší a tou je ta novější verze 1.2.2. s plnou diakritikou.

Takže POZOR máte před sebou několik souboru ke stažení a každý je něco trochu jiného takže pozorně čtěte následující popis jednotlivých souborů. Počínaje verzí češtiny 1.2 jsme se oprostili od komerčních instalátorů a rozhodli jsme se vytvořit si instalátor vlastní. To však sebou přináší jisté "nevýhody" ve větší náročnosti na vás jako uživatele. Omluvte prosím také možné drobné chybičky v překladu.

Takže instalační soubor s češtinou verze 1.2.2. existuje ve dvou verzích. Jedné větší nazvané cz12sc3000_i_s_VB, která obsahuje kompletní instalaci včetně všech potřebných knihoven, a pak je ještě jeden soubor nazvaný cz12sc3000_bez_VB, který obsahuje všechno to co ten soubor větší, akorát nemá potřebnou knihovnu. Možná se vám to zdá hodně matoucí, ale hned to vysvětlím. Pro potřeby našeho instalátoru je nutné mít na Vašem PC právě zmíněnou knihovnu, jenže tato knihovna je i po spakování velká cca 630 KB. Proto vznikly tyto instalace (s knihovnou a bez ní), jelikož Vás spousta uživatelů tuto knihovnu už má na svém PC. No a pokud nevíte jestli ji máte nebo ne, tak můžete zkusit následující postup, který to udělá za vás. Tady máte soubor zkouskaDLL1.exe zkouskaDLL1.exe (20 kB) , který si můžete spustit přímo z internetu a pokud se Vám zobrazí text, který Vám říká, že máte danou knihovnu na svém PC, tak si můžete stáhnout tu menší instalaci BEZ potřebné knihovny. Jestliže se Vám však zobrazí cokoli jiného, tak si musíte stáhnout tu větší instalaci včetně potřebné knihovny. Pokud jste tento odstavec nepochopily o čem jsme to tu mluvily, tak si bez rozpaků stáhněte tu větší instalaci a rozhodně uděláte to nejlepší v dané chvíli. Všechno ostatní včetně instalačního postupu máte VELMI podrobně popsané v nápovědě našeho nového instalátoru.

Již OPRAVENÁ instalace verze 1.2.2. vydání po 24.2.2002

Češtinu do SC3000 verze 1.2.2. včetně knihovny (968 kB) si můžete stáhnout zde, jedná se o samospouštěcí instalační soubor češtiny verze 1.2.2. pro SC3000 včetně DLL knihovny. Pokud nevíte co stáhnout, stáhněte si tento soubor. Instalace je úplně jednoduchá (tedy relativně jednoduchá). Stačí se řídit vším co si přečtete v průběhu instalace.

Češtinu do SC3000 verze 1.2.2. BEZ knihovny (339 kB) si můžete stáhnout zde, jedná se o samospouštěcí instalační soubor češtiny verze 1.2.2. pro SC3000 BEZ té potřebné DLL knihovny. Instalace je úplně jednoduchá (tedy relativně jednoduchá). Stačí se řídit vším co si přečtete v průběhu instalace. Ovšem předpokládá se, že máte potřebnou knihovnu na svém PC.

Na konci této stránky máte, pro případ vašeho zájmu i starší verzi češtiny 1.1

Přejeme vám zároveň vše nejlepší a mnoho úspěchů v novém roce.

******************************************

25.03.2001 Zdravím všechny příznivce strategií a to především Sim City 3000.

Důvody pozdržení jsou stejné jako pro The SIMS, takže se nebudu o tom znovu rozepisovat, akorát Vám chceme hlavně sdělit, že od příště bude jen jedna stránka, o Sim City 3000, na které bude vše pohromadě. Vždyť to k sobě logicky patří a teď je ta správná doba to sloučit.

25.10.2000 Zdravím všechny příznivce strategií a to především Sim City 3000.

Takže už jsme tu zase s dalšími informacemi okolo pomalu se končícího překladu originálního SC 3000. V tomto okamžiku jsou všechny texty předělány do diakritiky a nachystány pro kontrolu. Nestačí, no jo, takže pokračujme. Máme hotové i první kolo oprav .... stále málo? .... máme hotové i druhé kolo oprav .... stále málo? To Vám musí zatím stačit, zas takový bohové nejsme :-). Ne vážně, jsou hotové dvě kola oprav a poslední kolo se zpracovává. Po tomto zpracování proběhnou potřebné beta testy (14 dní) a pak už jsou na řadě všichni ti, co čekají na tento výtvor, tedy předpokládáme, že i Vy. Věřte, že to bude stát za to.

03.09.2000 Zdravím všechny příznivce strategií a to především Sim City 3000.

Teď mám pro vás zajímavou informaci :-). Díky p. Wágnerovy, který předělal fonty do češtiny (k tomu přidal i diakritikovací program), tak se už v tuto chvíli pracuje na "opravdové" češtině pro tuto hru. Čeština se tedy předělává do diakritiky (kvůli naší chybě :-(, už se to nestane :-)  ) a vy si tedy budete moci vychutnat nejenom kompletní překlad, ale i úplnou češtinu se vším, co k tomu patří. Zároveň se s touto novou verzí už provedou kompletní korekce a tím ukončíme práci na tomto projektu. Budeme se věnovat hlavně verzemi všech datadisků pro tuto simulační strategii, ty jsou samozřejmě dělány už od začátku s diakritikou. Zatím je to vše a další informace budou následovat průběžně.

30.07.2000 Zdravím všechny příznivce strategií a to především Sim City 3000.

Napřed musím upozornit, že nabídka ohledně členství ve skupině beta testerů platí i nadále, ale už ne pro SC 3000, ale pro další projekty.

Čtěte až do konce !!

Na této straně jsou i informace, které se nám vracejí od lidí co si naši češtinu už nainstalovali a upozornili nás na některé skutečnosti. Tyto informace zde uveřejňujeme a tím se můžete vyvarovat stejným problémům. Hlavně pokud máte nainstalovaný editor budov !!

Takže jste se dočkali. To, že čtete tento text znamená, že si můžete stáhnout české soubory do nejlepší simulační strategie (tedy alespoň podle mého názoru). Abyste měli představu, co se dělo okolo překladu, tak jsem napsal těchto několik řádek a zároveň přidal instalační pokyny. Jenom upozorňuji, že existuje i hra s názvem "Sim City 3000 World Edition", tedy jakýsi datadisk, ale i pro tuto verzi se čeština už připravuje. Podle neověřených zpráv jde využít tuto češtinu i pro tento datadisk a máte tak údajně přeloženu podstatnou část hry :-)) (safra, my jsme vlastně vydaly dvě češtiny).

Přeloženo je 100 % textu, který se vyskytuje ve hře, včetně HERNÍ NÁPOVĚDY (to se vidí velmi zřídka). Jediné co jsme úmyslně nepřekládali jsou jména osob, názvy skladeb (písničky si taky nepřekládáte) a některé pojmenování památek, které nám připadaly nevhodné překládat je do češtiny.

Těžko říci, jak vlastně dlouho vznikal tento překlad, ale dalo by se říci, že od září 1999 - července 2000 -> tedy asi 11 měsíců. Na tomto gigantickém překladu se vystřídala spousta lidí, ale většina to vzdala ještě dřív, než vůbec začali (ovšem i jim děkuji za získání cenných zkušeností). Samozřejmě , že především děkuji všem, co se na tomto překladu podíleli a věnovali Vám spoustu svého času. Ke konci překladu se nám podařilo vytvořit opravdu silný tým spolupracujících lidí a snad se nám tedy bude dařit i v dalších projektech.

Vedoucí projektu:
K-SOFT (Stanicio)

Překladatelé:
38,8 % - K- SOFT (Stanicio)
38,4 % - Honza Č.
13,5 % - Noe
3,5 % - JERRY
2,9 % - Mrwoo
2,5 % - Malický
0,4 % - MFurst

Korekce 1. kolo - úprava slovosledu + oprava chyb
60,5 % - Honza Č.
39,5 % - K- SOFT (Stanicio)

Korekce 2. kolo - oprava chyb
100 % - K- SOFT (Stanicio)

Korekce 3. kolo - oprava chyb + spisovná čeština
100 % - MATOM

Editovací program "CESTINA1-6":
K- SOFT (Stanicio)

Porovnávací databáze:
Honza Č.

Beta testeři:
Honza Č., JERRY, K-SOFT, LUCAS, MATOM, Michal, Noe, Termo servis, Petr Konvička, Petr Jankovský, Jan Ištok

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Cesta, kterou určujete při instalaci toho produktu, je přednastavená na hodnotu, která odpovídá přednastavené cestě pro instalaci Sim City 3000 na disk "C:".

Originální cesta je :
C:\Program Files\Maxis\SimCity 3000\Game\Res\Text\English
Pokud jste teda použili jiné umístění hry na HDD, musíte si změnit i tuto cestu !!!!

Upozorňuji, že podle zpráv jednoho z testerů může být uložen originální anglický text i v jiném adresáři než "English" u něj to bylo "English-UK". Je to sice divné, ale oba máme stejnou verzi SC 1.0.557. Náprava je velmi jednoduchá, stačí se podívat, kde je máte uložené Vy a podle toho si upravíte cestu. Pokud si i přesto nebudete vědět rady, tak nám napište a zkusíme Vaši situaci vyřešit.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Informace, které jsme se dozvěděli až po vydání češtiny:

Už máme od několika nezávislých lidí potvrzeno, že naše čeština opravdu funguje i do všech dalších datadisků ovšem každý s nějakým tím neduhem. Je samozřejmě jisté, že pokud je čeština určena pro nějakou verzi hry (tato je pro verzi 1.0.557 english) tak bude spolehlivě fungovat právě na této verzi a vše co bude přeloženo se bude týkat pouze této verze. Pokud si tedy sami nainstalujete naši češtinu na jinou verzi, tak Vám pravděpodobně poběží bez jakýchkoliv problémů, ale nemusí (a nebude) tam přeloženo vše. Každá nová verze má totiž nějaké nové texty a ty nemohou být přeloženy, protože je většinou ani neznáme. Samozřejmě jak se dovídáme o jiných verzí, hned se domlouváme s majiteli této verze a zajišťujeme překlad i pro tyto jiné verze. V tomto případě známe již 3 jiné varianty SC3k a na všech se dělá, takže budou přeloženy také a každý si tedy vybere tu svou. Nyní tady máme první reakce ohledně instalace pathu do SC3k.

Upřesňuji postup pro kombinaci češtiny, patche na verzi hry 1.1. a používání editoru (je to trochu ucelenější, než jsem psal 23/7 o půl třetí ráno....)
 
Z vlastní zkušenosti, kdy po instalaci češtiny na angl. patchovanou verzi 1.1. zkolaboval editor a musel jsem provést přeinstalaci, doporučuji následující postup pro ty, kteří toho chtějí mít co nejvíce:
-------1. instalace původní verze (angl) hry
-------2. instalace PlugIn-ů (LandmarkPack-y,MaxisAddOn.dll). Tyto se nacházejí např. na CD časopisu Gamestar, a to na 1.CD č. 7/1999 a na 2.CD č. 8/1999)
-------3. instalace patche na verzi hry 1.1. Nejlépe je (podle mě) použít tzv. "all-language-patch", např. z adresy www.simcity.com . Je to ale macek - má skoro 8MB. (Verzi all-language jsem použil proto, že při tam uvedeném angl. patchi instalace patche se nedařila. Patch je totiž pro různé jazykové verze různý - a rozlišuje těch angličtin několik. Kdo se pak má v tom vyznat, kterou z nich má...)
-------4. istalace češtiny
-------5. instalace editoru "SimCity 3000 Building Architect", opět z www.simcity.com , velikost je 10MB. Tento editor jede pouze na verzi po aplikaci patche 1.1, na původní verzi se nedá nainstalovat.
 eDA.Cz


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Po instalaci si přečtete i poslední zobrazenou zprávu, kde jsme pro vás nachystali zajímavou soutěž. :-))

Pokud chcete toto dílo nějakým způsobem šířit, tak si nezapomeňte přečíst ustanovení v části LICENCE.

Všechny doprovodné texty (tedy i tento) jsou umístěny ve stejném adresáři jako čeština, kde si je můžete v klidu znovu přečíst. :-)

Češtinu do SC3000 (317 kB) si můžete stáhnout zde, jedná se o samospouštěcí instalační program.

Tento soubor co čtete si můžete stáhnout také, není nad to si v klidu přečíst instalační návod.

Za překladatele Stanicio - Vedoucí projektu

*****************************************

Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

Age of Empires II: HD Edition

Age of Empires II: HD Edition

Age of Empires II: HD Edition je remakom starej klasiky Age of Empires II: Age of Kings vrátane datadisku The...

Prey

Prey

Překlad Prey byl dokončen, takže se nyní můžete pustit do zajímavé sci-fi akce od Arkane naplno v češtině. Vydána...

Half Life 2

Half-Life 2

Akční hra Half-Life 2 získala od všech kritiků pozitivní ohlas. Na hře byly pozitivně hodnoceny vlastnosti jako...Najdete na iDNES.cz