Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sherlock Holmes: Procitnutí

  12:00aktualizováno  17. prosince 11:40
V originále Sherlock Holmes: The Awakened je další hrou, která se dočká oficiální lokalizace ve studiích Hypermaxu. Na překladu konzultačně spolupracuje i Česká společnost Sherlocka Holmese, což by mělo být zárukou skutečné kvality. Vydání hry se plánuje na březen 2007.

Sherlock Holmes: Procitnutí - větší obrázek ze hry

Stejně jako v případě hry Případ stříbrné náušnice byla i během lokalizace titulu Sherlock Holmes: Procitnutí (v originále Sherlock Holmes: The Awakened) požádána o spolupráci Česká společnost Sherlocka Holmese (ČSSH - www.sherlockholmes.cz). Tato kontroluje překlad především z hlediska stylistiky a shodnosti důležitých pojmů s univerzem Sherlocka Holmese známým z jeho mnohačetných knih. ČSSH prochází nejen samotné texty, tak i CZ verzi hry, která se v tomto okamžiku nachází ve fázi beta. Doufáme, že tímto krokem docílíme maximální možné kvality překladu.

Z výše uvedeného vyplývá, že lokalizace titulu Sherlock Holmes: Procitnutí se zdárně blíží ke konci. Veškeré překladatelské práce jsou dokončeny, stejně jako kompletní úprava grafiky (hra obsahuje desítky graficky zpracovaných tiskovin/dokumentů/ručně psaných dopisů). Jinak bezproblémovou lokalizaci mírně ztížilo pouze technické řešení kvízů, při nichž hra požaduje po hráči zadat odpověď z klávesnice. Komplikace s původně nepodporovanými speciálními znaky české abecedy se nicméně nakonec podařilo zdárně vyřešit. Ostatně to sami můžete posoudit na opravdu rozsáhlé galerii obrázků.

Titul Sherlock Holmes: Procitnutí vyjde v edici Hypermax v polovině března 2007.


Další informace o hře naleznete na serveru BonusWeb.


Zde si můžete prohlédnout další obrázky z přeložené části
Sherlock Holmes: Procitnutí - větší obrázek ze hry Sherlock Holmes: Procitnutí - větší obrázek ze hry Sherlock Holmes: Procitnutí - větší obrázek ze hry Sherlock Holmes: Procitnutí - větší obrázek ze hry Sherlock Holmes: Procitnutí - větší obrázek ze hry Sherlock Holmes: Procitnutí - větší obrázek ze hry Sherlock Holmes: Procitnutí - větší obrázek ze hry Sherlock Holmes: Procitnutí - větší obrázek ze hry Sherlock Holmes: Procitnutí - větší obrázek ze hry

Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

R.U.S.E.

R.U.S.E.

Nový typ válečné strategie Tentokráte nepůjde ani tak o tradiční taktiku, jako spíše o možnost protivníka zmást...



Najdete na iDNES.cz