RadstaR

  12:00aktualizováno  15. října 11:17
Na pořadu dne je rozhovor s dalším, velmi aktivním překladatelem. Chcete-li se dozvědět něco o RadstaRovi, čtěte dále...

Dnes jsem si vzal na paškál dalšího z autorů češtin, díky kterému si své oblíbené hry můžete zahrát v češtině. Tím překladatelem je RadstaR. Takže, RadstaRe, moje první otázka je tradiční. Jak se skutečně jmenuješ, kolik ti je let a kde bydlíš? Prozradíš na sebe něco z toho?:-)
No, něco málo jo. Především, myslím že jméno není až zas tak důležité, beztak mě všichni znají jen jako RadstaRa, ale věk klidně odtajním:-) Je mi v současnosti 20 let a žiju v Praze.

Bezva, aspoň pár údajů už o tobě víme. No a co ty a překlady her? Kolik už jsi jich přeložil? respektive, pamatuješ si na každý svůj překlad?
Jasně že pamatuju, však tady je zatím kompletní seznam :
Hry - Command & Conquer : Tiberian Sun, Driver, Emergency : Fighters For Life, Half-Life, Hidden & Dangerous, Need For Speed : High Stakes, Sports Car GT
Programy - ACDSee 3.0, AntiViral Toolkit Pro 3.0 Build 131, CoolPlayer Beta Build 5441, CreateInstall, CreateInstall 2000, HyperSnap DX Pro 3.50.00, NFS String Editor 1.05.015, PigStats 1.3.1, Setup Generator, SidPlay pro Windows 95/98, Vice 1.2 (Commodore 64 Emulator), Virtual Dub 1.4c


No, opravdu pěkná řádka překladů, opravdu pilnej překladatel:-) No a stíháš při tom množství vůbec si ty hry aspoň zahrát? Jaké jsou tvé oblíbené gamesky?
No, času skutečně není mnoho, ale když už ho mám, nejradši si zahraju nějakou 3D akční (half-life), simulátor (hlavně auta) nebo strategii.

Široký záběr žánru. A která byla taková ta první?
Bylo to kdysi, když mě bylo 6 let, když jsem u strejdy sednul k počítači Commodore 64. Myslim že to byla hra River Raid nebo tak nějak. Prostě človek letěl letadlem, který viděl zezhora a ničil ostatní letadla, vzducholodě, tanky apod.

Doba Commodorů už je za náma (někdy si říkám že je to i škoda), dnešní hry vyžadují mašiny, které už dávno nepřipomínají staré časy. Na čem v současné době gamesíš?
No, v současné době vlastním Intel Celeron II 600Mhz@702-749 Mhz (alias overclocked), 64 Mb Ram, 1.2 a 13 Gb HDD, 14" monitor, CD-Rom 8x, Sb Live!, Voodoo 3 2000 16 Mb, Síťovka, Modem 56, krysa, klavesnice a nějakej MidiTower ATX :-)))) (možná jsem na něco zapoměl)

Chybí akorát podložka pod krysu:-))) No a co se v nejbližší době chystáš přeložit? Je nějaká věc, která už tě zaujala natolik, že bys jí chtěl přeložit?
Noooo tak to teda nevím, když se mě dostane do ruky něco, co mě chytne, tak to bude určitě ono :-))

Vzhledem k tomu, že tenhle pidirozhovor vedeme prostřednictvím mailu, předpokládám, že máš i kladný vztah k internetu. Máš nějakou svou stránku na kterou jsi pyšný?
No, krom své emailové adresy radstar@speed3dfx.cz mám i svou internetovou stránku. Mnozí z Vás jí určitě znáte, najdete jí zde: Speed3Dfx.cz

Tvou stránku samozřejmě dobře znám i já:-) Pomalu se blíží konec rozhovoru, tak bych se tě na závěr rád zeptal, ja jsi se vlastně k tomu všemu dostal?
K překládání jsem se dostal někdy v roce 1992, kdy jsem zkoušel překládat některé programy a hry na Commodore 64, ale jelikož to bylo dost obtížné, tak jsem se na to vykašlal. Později, když jsem dostal PC, tak jsem se k tomu taky nějak neměl, ale občas jsem něco zkusil (například SimCity), ale jelikož ještě většina hra vycházela pod dosem (někdy kolem roku 1995), tak jsem se na to vykašlal, protože jsem neuměl programovat na PC a všechno jsem dělal přes Hex editor a občas ty překlady nevypadaly nějak pěkně. Vše se změnilo zhruba před rokem, kdy jsem narazil na programy na úpravu resurces ve windows souborech a tak jsem začal experimentovat a zjistil jsem, že to je poměrně jednoduchý a tak jsem se do toho ponořil a tak jsem začal normálně překládat. No a překládám doposud:-)

Díky za rozhovor a těším se na další tvoje překlady.
Rozhovor vedl Cedic, odpovídal na jeho otázky RadstaR


Některé ze zmíněných překladů můžete nalézt i na našich stránkách.

Seznam překladů od tohoto autora na našich stránkách

A zde je diskuze na Vaše otázky směrem k RadstaRovi:

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Wise Registry Cleaner

WiseRegistryCleaner SK

Wise Registry Cleaner je program na cistenie registrov Windows. Pripravil som vám slovenčinu aj do verze 9.61.647

Gom Player

GOM Player

GOM Player je multimediální přehrávač, který obsahuje řadu oblíbených kodeků pro přehrávání obrazu i zvuku a je...

Prey

Prey

Překlad Prey byl dokončen, takže se nyní můžete pustit do zajímavé sci-fi akce od Arkane naplno v češtině. Vydána...

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz