Proč jsme stáhli Atlantis 2?

  6:20aktualizováno  31. října 10:24
Až donedávna byly na našem serveru ke stažení čeština a slovenština do adventury Atlantis 2 od francouzské firmy Cryo Interactive. Včera kolem poledne však byly oba překlady staženy. Proč? Čtěte v tomto článku.

Někdy v říjnu loňského roku vydala firma Cryo Interactive dlouho očekávané pokračování své úspěšné adventury Atlantis a srdce milionů hráčů na celém světě zaplesalo. U nás pak již v říjnu prezentovala a představovala na Invexu hru firma OnTime Solutions, která ji u nás měla distribuovat a to kompletně v českém jazyce. Pak ale došlo k několika machinacím ve vyšších kruzích a v prosinci byla podepsána smlouva mezi Cryem a Bohemia Interactive a bylo jasné, že Atlantisu 2 se hned tak nedočkáme, byť v zahraničí již několik měsíců hráči Atlantis 2 pařili. I proto patřila tato hra na českých warezech mezi nejstahovanější tituly a jak už jste si mohli všimnout, objevili se i její překladatelé (kteří k ní však mohli přijít legálně koupí v zahraničí :-)). Bohužel, jejich práce byla zbytečná, neboť nás distributor této hry, firma Bohemia Interactive, která u nás Atlantis vydá nejen přeloženou, ale i česky nadabovanou, požádala o stažení obou překladů z našich stránek a my jsme jí vyhověli. Ptáte se proč?

 • 1) Nás o to požádala firma Bohemia Interactive, s níž máme velice dobré vztahy a nehodláme je kvůli těmto češtinám zpřetrhat.
 • 2) Atlantis 2 u nás vyjde kompletně v češtině a navíc s českým dabingem a aby v tomto trendu Bohemia Interactive pokračovala, musí se jí to vyplatit a to v té podobě, že si budou originální hru (která bude stát tuším 1199,- Kč) kupovat v obchodech i čeští hráči namísto toho, aby si od "warezáka" vypálili anglickou verzi a u nás si stáhli překlad.
 • 3) Zveřejňování češtin je porušováním autorského práva a v případě, že bychom se dostali s Bohemia Interactive do situace "na nože", mohli bychom si to taky pěkně odskákat.
 • 4) Každý, komu jde o zachování českého trhu a profesionálních překladů/dabingů, jakožto o dovážení kvalitních herních titulů do České republiky, by si měl tuto hru koupit legálně.
 • 5) Nechceme podporovat obchod s nelegálními hrami, který v České republice, i přes spoustu antiopatření, stále kvete.

  Možná budete mrmlat něco v tom smyslu, že amatérští autoři češtin vydali hru mnohem dřív, tak proč byste zase měli na její českou verzi čekat, nicméně i pro tento případ je zde řešení - přečtěte si na BonusWebu článek o tom, kterak probíhal překlad a dabing Atlantise 2 do češtiny ve firmě Bohemia Interactive, která jej u nás vydá počátkem dubna.

  Věřím, že pochopíte krok, který jsme byli nuceni učinit. V případě, že se vám to příčí, nebo že byste nás za to nejraději zašlapali do země vás musím ujistit, že máte smůlu, neboť, abych byl upřímný, vy s tím nic nezmůžete! :-)

 • Autor:

  Nejčtenější

  Další z rubriky

  UltraCompare

  UltraCompare

  Jde o program na porovnávání souborů, složek, jejich vzájemné slučování, rychlou editaci. Nyní čeština i do verze...

  Wise Registry Cleaner

  WiseRegistryCleaner SK

  Wise Registry Cleaner je program na cistenie registrov Windows. Pripravil som vám slovenčinu aj do verze 9.61.647

  UltraEdit

  UltraEdit

  Výkonný editor pro Windows s jednoduchým ovládáním. Čeština pro verzi 25.00.0.58 x64

  Najdete na iDNES.cz