Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Portal

  12:00aktualizováno  3. listopadu 9:52
Logická hra, založená na 2D/3D změnách prostoru na motivy slavného Half-Life 2, která s naprostou převahou bourá zažitá klišé a dokázala mnohé překvapit. Protože se líbí i mě, připravil jsem vám češtinu.

Portal

Jedná se o překlad jmen map, závěrečných titulků a titulků typu "close-captions" ve hře. Instaluje se pouhým rozbalením souborů do podsložky portal/resource/ v adresáři, kde se nachází instalace Portalu. (tzn. ta kde je soubor hl2.exe) Dál se již nemusí nic nastavovat, hra si titulky vezme sama.

Důležitá poznámka: ne na všech verzích Portalu fungují "close-captions" titulky. Nemailujte mi kvůli tomu, vím o tom :) Proto jsem napsal utilitu, která se pokusí titulky vnutit ještě jinak. Ta je umístěna ve složce nazvané duchaplně 'program'.

Budete potřebovat GCF Scape = na vytažení originálních titulků 'closecaption_english.txt' ze souboru 'portal content.gcf'. (ve složce je už soubor přiložen, můžete vyzkoušet zda to bude fungovat s ním) Program se spustí ve složce s titulky a portal content.gcf, pokusí se najít anglické titulky a nahradit je českými. Když si znovu otevřete GCF Scape, titulky by měly být česky. Tohle ovšem technicky poškodí soubor, takže je potřeba mít při hraní blokovaný internet aby si portal ze steamu nestáhl opět původní soubor.

Pokud někdo přijde na elegantnější způsob jak titulky hře vnutit, můj překlad může klidně použít.

Download češtiny do hry Portal (116 kB)

Další informace o hře naleznete na serveru BonusWeb.

Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

Age of Empires II: HD Edition

Age of Empires II: HD Edition

Age of Empires II: HD Edition je remakom starej klasiky Age of Empires II: Age of Kings vrátane datadisku The...

King Arthur

King Arthur

Strategie, vycházející z legendy o králi Artušovi a rytířů Kulatého stolu. Čekají vás bitvy v prostředí mytické Anglie,...

Mad Max

Mad Max

Česká lokalizace hry Mad Max pro PC Steam verzi.

ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku
ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku

V podstatě jde o pohádku, protože vše končí dobře, jen svatbou to teprve začalo...Najdete na iDNES.cz