Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Po měsící je tu další anketa - o časopisech a češtinách

  8:00aktualizováno  6:08
Po měsící je tu další anketa - o časopisech a češtinách
Přesně před měsícem jsem vám na naší stránce položil malou anketní otázku. Protože rozpracovaných titulů, které se mohli těšit na svůj český kabátek, bylo opravdu hodně, zajímalo mě, jak moc se na který těšíte. Mezitím už některé z nich našli své místo třeba na CD přílohách časopisů, jiné přímo zde, ale pořád jich ještě dost zbylo. Na jejich dokončení se stále čeká. Ovšem překvapil mě váš zájem, celkem hlasovalo až neuvěřitelných 6 889 čtenářů. Je vidět, že překladatelskou scénu mnozí z vás pečlivě sledují a už nedočkavě sondují, kdyže se jejich oblíbený titul bude moci počeštit. Připravil jsem stručný souhr, kde naleznete i informace o vydání/nevydání češtiny. Seznam je řazen dle vašeho zájmu.

 • Gothic 2 - 2 748 hlasů - Překlad připravují dva týmy, v současnosti by ho měli oba pomalu dokončovat, vydání se plánuje v příštím měsíci (doufám).
 • Enter the Matrix - 1 997 hlasů - Překlad je již dokončen a verzi od Polise (včetně diakritiky) naleznete na CD příloze 54 časopisu Gamestar. Časem pochopitelně i zde.
 • Medieval: Total War - 694 hlasů - Překlad je již k dispozici pro hru verze 1.0, autorem je Vlask. Chystá se i čeština do verze 1.1. Češtinu naleznete zde.
 • Jurassic Park : Operation Genesis - 444 hlasů - Překlad je již dokončen a verzi od XSteamu naleznete na CD příloze 55 časopisu Gamestar, který vyjde v říjnu. Časem pochopitelně i zde.
 • Star Trek: Elite Force 2 - 406 hlasů - Překlad je již k dispozici, autorem je WDK Games. Připravují i další verzi, která by měla obsahovat i diakritiku. Češtinu naleznete zde.
 • The Hulk - 143 hlasů - Překlad je již dokončen a verzi od Polise a Kryšpína naleznete na CD příloze 55 časopisu Gamestar, který vyjde v říjnu. Časem pochopitelně i zde.
 • Ultima IX - 127 hlasů - Češtinu chystá Kryšpín a bohužel, zatím není dokončená a ani termín není známý.
 • Will Rock - 115 hlasů - Překlad je již dokončen a verzi od Mrazíka (včetně diakritiky) naleznete na CD příloze 54 časopisu Gamestar. Protože na překladu dělalo více týmů, chystáme pro vás bonusové překvapení. Již brzy.
 • Prisoner of War - 114 hlasů - Na překladu dělá Roxor, slíbil dokončit překlad v nejbližší době. Doufám, že se mu to podaří a místo této věty vám tu budu moci nabídnout češtinu ke stažení.
 • Neighbours From Hell - 101 hlasů - Překlad je již dokončen a verzi od Polise a ufoonka naleznete na CD příloze 54 časopisu Gamestar. Pochopitelně se objeví i zde. Volně šiřitelná je prozatím jen verze od Hannibala, tu najdete zde, případně čeština do dema od Dregna, ta se nachází tady.

  Tak to byl přehled minulého hlasování včetně krátkého infa. A protože jste u hodně překladů našli poznámku o tom, že se nachází na CD příloze časopisu, zajímalo by mě, jaký názor máte na vydávání češtin v časopisech. Důvod vydávání je celkem prostý, touto cestou jsme schopni zajistit překladatelům sice ne vysokou, ale alespoň příjemnou odměnu za jejich práci. A určitě je to schůdnější cesta, než vymýšlet komplikovaný placený systém:-)
  Na vaše názory se budu těšit a další měsíc se pokusím opět ohodnotit výsledek nové ankety.
  Příjemné babí léto přeje Radek Zelycz
 • Autor:  Nejčtenější

  UltraCompare

  UltraCompare

  Jde o program na porovnávání souborů, složek, jejich vzájemné slučování, rychlou editaci. Nyní čeština i do verze...

  NirLauncher

  NirLauncher

  NirLauncher tvorí 198 aplikácií,ktoré vám poskytnú rozsiahle informácie o vašom PC. Slovenčina do verzie 1.20.32  ACDSee Photo Studio

  ACDSee Photo Studio

  Opět vyšly nové verze programů od výrobce ACDSee, tentokrát pod názvem ACDSee Photo Studio. Já vám dnes přináším...

  FILEminimizer Suite

  FILEminimizer Suite

  FILEminimizer Suite - program na komprimovanie obrázkov a fotografií. Skomprimuje tiež PowerPoint, Word a Excel súbory...

  Woodruff and the Schnibble of Azimuth

  Woodruff and the Schnibble of Azimuth

  Opravil jsem ve své češtině všechny nalezené chyby a nabízím vám novou, pravděpodobně poslední verzi.

  Další z rubriky

  Skupina RK-Translations.cz chystá češtinu pro Final Fantasy XIII-2

  Final Fantasy XIII-2 CZ

  Skupina RK-Translations.cz chystá češtinu pro Final Fantasy XIII-2 (STEAM)

  Pomoz kolonizovat Mars a překlad Technomancer

  The Technomancer

  Začal překlad RPG Technomancer, zveme vás i do překladatelského týmu při kolonizaci Marsu.

  Chystá se čeština pro Final Fantasy XIII

  Final Fantasy XIII

  Skupina RK-Translations bude v tomto roce překládat další díl legendární japonské RPG série. Čeština pro Final Fantasy...  Najdete na iDNES.cz