Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Picasa 2

  12:00aktualizováno  16. června 10:43
Na tomto serveru již překlad Picasa 2 existuje, ale nezdál se mi dostatečný. S laskavým svolením Jardy Čížka jsem zapracoval na doupravení překladu a nyní vám ho můžu nabídnout. Překlad je určen pro Picasa 2 build 1884.

Picasa 2 - větší obrázek z programu

Program Picasa 2 je správce a vyhledávač obrázků, který lze použít i jako běžný, spíše jednoduchý prohlížeč. Na pevném disku nebo jiném médiu vyhledá a zobrazí všechny obrázky obvyklých typů, včetně ztracených a zapomenutých snímků a obrázků, které jsou součástí jiných programů. Možná proto jej také rozšiřuje známý internetový vyhledávač Google. S obrázky lze provádět základní úpravy, přeskupovat je a třídit, posílat e-mailem, vytvářet vlastní alba, prezentace a tiskové sestavy nebo koláže, www stránky a simuluje i jejich filmové předvedení. Obsahuje nástroje pro vypalování prezentačních a archivních CD a DVD, včetně možnosti volitelně vypálit na disk svůj program pro přehrání disku i na počítači, kde není Picasa instalován. Svým zaměřením na řazení snímků podle archivů v časovém sledu je vhodný pro zpracování vlastnoručně nafocených obrázků. Jeho předností je, že je zcela zdarma a přitom splňuje všechny základní požadavky na archivaci a prezentaci, sám je poměrně malý a všechny úpravy provádí jen na kopiích obrázků a cenné originály snímků se tím nemohou poškodit. Nevýhodou jsou omezené možnosti nastavení úprav (což může být pro někoho naopak výhoda), neznalost vrstevnatých formátů *.pld nebo *.psp, případně jen jeden přechod mezi obrázky při prezentaci. Je třeba si také při sestavování dávat pozor na nadpisy, protože program přebírá názvy složek a jelikož nezná diakritiku, znaky s háčky a čárkami vynechává a dochází tak ke zkomolení slov. Obecně se dá říci, že je program určen těm, kteří chtějí kvalitně předvést své snímky přátelům a známým bez provádění složitých úprav. Hračičky a umělecky zaměřené uživatele asi neuspokojí.

Na tomto serveru již překlad Picasa 2 od pana Jardy Čížka existuje, ale pro moji znalost (či spíše neznalost) angličtiny je nedostatečný. S laskavým souhlasem původního autora překladu jsem se jej pokusil upravit a doplnit na můj běžný standart. Bohužel se mi to úplně nepovedlo, protože program používá vlastní znakové sady v né zcela běžném formátu a já do nich neumím vložit znaky s háčky a čárkami. Proto většina textů tlačítek a bublinkové nápovědy je bez diakritiky, což v době běžného užívání SMS zpráv považuji jen za malou vadu na kráse. Pro převod stačí rozbalit archiv a spustit převodní patch. Překlad byl vytvořen pro verzi 2, sestavení 1884, a jen na ní se dá plně použít. Pro jinou verzi může být úprava odmítnuta, nebo bude převod jej částečný. Vřele proto doporučuji využít patchem nabízenou možnost zálohování měněných souborů, což umožní bezproblémový návrat k původní verzi, pokud nebude překlad vyhovovat.

Příjemnou práci s programem Picasa 2 přeje Přemysl Lukavský.

Download češtiny do programu Picasa 2 build 1884 (126 kB)

Domovská stránka programu Picasa.

Instalaci programu naleznete též na serveru Stahuj.CZ.

Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

HyperSnap

HyperSnap

HyperSnap je program pro vytváření snímků obrazovky. Čeština do verze 8.16.05

Gom Player

GOM Player

GOM Player je multimediální přehrávač, který obsahuje řadu oblíbených kodeků pro přehrávání obrazu i zvuku a je...

EaseUS Partition Master

EaseUS Partition Master

Tento program poskytuje celou řadu užitečných funkcí a nástrojů pro dělení disků i správu oddílů. Čeština pro verzi 12.9Najdete na iDNES.cz