nikolAS

  12:00aktualizováno  11:28
Serie rozhovorů s autory češtin pokračuje, dnes se dostalo na dalšího. Tím je ne tak dlouho publikující nicolaS....

Serie rozhovorů s autory češtin pokračuje, dnes se dostalo na dalšího. Tím je ne tak dlouho publikující nikolAS. I jemu jsem položil pár otázek, na které nám doufám, odpoví. Takže, nikolASi, co bys nám pověděl o sobě? Jak se jmenuješ, kolik je ti let a kde bydlíš?
Ahoj, doufám, že čtenáři prominou, ale nemám dobré zkušenosti s internetem v souvislosti s ochranou soukromí a svobodou slova, takže jméno raději podobně jako více kolegů neuvedu. Musíte si vystačit s mou přezdívkou nikolAS. Ale věk ani místo odkud jsem netajím. Je mi téměř 22 let a žiju v Brně.

Plně tě chápu s obavou o zveřejnění jména, občas je to problematické. Píšeš, že překládáš programy a utility, ale co tvůj vztah ke gameskám?
No, vztah je veskrze a výhradně kladný, hraju například NFS V Porsche, Unreal Tournament II, StarWars Racer, Worms II, Skladník - toho obvlášť, Piškvorky, Kyodai Mahjong, Qake 3D Arena, Half Life a jiné deprimující blbárny... :-)). Vztah ke hrám se u mě formoval zhruba od roku 89, kdy jsem si na počítači Consul zahrál jednoduchou Formuli. No ona byla spíš stupidní, ale dál. Ve škole jsme všichni povinně mlátili do 486tek v Té šestsetdvojce, ale v nestřežených chvílích jsme hráli nesmrtelný vláček. Fakt je ten, že hry nemám jako hlavní náplň práce s počítačem, ale je to pro mě fajn odreagování. Raději mám techničtější hry jako simulátory, nebo logický hry, ale dokážu se dobře bavit i u Unreal Tournament. Dneska už na hry člověk potřebuje o něco silnější stroj než když jsem začínal, a tak hraju a pracuju na PII Celeron 400@450MHz. Vnitřnosti dále obsahují 64MB RAM, IBM DeskStar 9,1GB, nVidia Riva TNT 16MB, SB 128 PCI, ActionTec Desklink 56k, monitor MAG Xj 717 (17"), atd... komplet od fa MIRONET. (to se to rýmuje:-D)

Přeložil jsi pár programů, můžeš prozradit, co chystáš do budoucna? Jak jsi vlastně s překládáním začal?
No, co přeložím v budoucnu sám nevím, spíš podle toho, co se kde objeví a na co budu mít chuť :-)). Teď dodělám ještě jeden tzv. tweaker - WinHacker (to není HACKER Čediči :-))) ) a pak se vrhnu asi s někým dohromady na Norton Utilities 2001. No a ke druhé otázce? Ježišmarjá, ty si vymyslíš profily, a já abych něco napsal :-))). Překládat jsem začal proto, abych se líp orientoval v programech, co používám. Inspiroval mě Polis, který na svých stránkách zveřejnil překladatelský programy Resource Hacker a ExeScoope. Mondy k tomu napsal návod a už to bylo. Jsem takový překladatel elév.
Nakonec jsem zjistil, že mě to baví a tak v tom pokračuju. Otázka je, jak dlouho mi to vydrží a kolik na to budu mít času ...

No to víš, musím se snažit z tebe vytáhnout co nejvíc:-) Ještě jedna, poslední otázka a už tě nebudu trápit:-) O tvém vztahu ke gamesám jsi toho napsal dost, co internet?
Samozřejmě, že se pohybuji i na internetu. Internet je nová síla a už i profesor Klaus to snad pochopil. S internetem jsem začal až na vysoké, a chytl mě absolutně. A to jak k srandě tak k práci. Internet je prostě prýma. Svoje stránky mám už dva roky, aktualizace nic moc, ale pokud by se někdo chtěl podívat, najde je na adrese www.mujweb.cz/www/adlerpages. Pokud by mě chtěl někdo kontaktovat ať už kvůli češtinám nebo jen tak, na komunikaci s tebou a čtenáři používám email nikolAS@seznam.cz, takže mi klidně můžete napsat.

Děkuji za rozhovor a budu se těšit na další překlady, které od tebe dostanu.


Některé z překladů můžete nalézt i na našich stránkách:

Seznam překladů od tohoto autora na našich stránkách

A zde je diskuzní forum, zřízené na Vaše otázky směrem k nikolASovi

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Gom Player

GOM Player

GOM Player je multimediální přehrávač, který obsahuje řadu oblíbených kodeků pro přehrávání obrazu i zvuku a je...

Woodruff and the Schnibble of Azimuth

Woodruff and the Schnibble of Azimuth

Opravil jsem ve své češtině všechny nalezené chyby a nabízím vám novou, pravděpodobně poslední verzi.

ACDSee Photo Studio

ACDSee Photo Studio

Opět vyšly nové verze programů od výrobce ACDSee, tentokrát pod názvem ACDSee Photo Studio. Já vám dnes přináším...

Najdete na iDNES.cz