Multisim 2001 6.0 demoverze

  12:00aktualizováno  1. května 7:53
Kromě obvyklých vlastností takovýchto programů, jako je sestavení obvodů ze součástek v knihovnách a různé druhy simulací obsahuje tento program i množství měřících přístrojů, které lze vložit na pracovní plochu a zapojit je do schématu.

Multisim 2001 - větší obrázek z programu

Kdo je zvyklý využívat při práci s elektronickými obvody měřící přístroje a chtěl by je používat i při bastlení na počítači uvítá simulační program Multisim. Kromě obvyklých vlastností takovýchto programů, jako je sestavení obvodů ze součástek v knihovnách a různé druhy simulací obsahuje tento program i množství měřících přístrojů, které lze vložit na pracovní plochu a zapojit je do schématu. Po spuštění simulace se pak s nimi měří jako na jejich skutečných vzorech. Jsou zde i neobvyklé přístroje jako například logický převodník, který umí vytvořit z popisu v Boolově algebře zapojení součástek provádějící požadovanou funkci nebo ze zapojení zapsat pravdivostní tabulku a výraz v Boolově algebře, či generátor kódu, vysílající do sběrnice série nastavených dat. Demo verze je omezena na 25 součástek, což stačí pro malá zapojení, ale hlavně tím, že vytvořené obvody nelze ukládat. To lze naštěstí obejít označením celého obvodu a jeho vložením do schránky Windows. Obsah schránky se dá uložit a po jeho opětném načtení do schránky a vložení na pracovní plochu programu je schéma zase plně funkční.

Instalace:
Česká verze programu vznikne rozbalením archivního souboru do adresáře s originální instalací a přepsáním stejnojmenných souborů. Samozřejmě je vhodné si originální soubory předem zazálohovat. Překlad není kompletní, přeložena je většina textu mimo některých většinou poruchových hlášení o stavu simulací a některých označení a funkcí, jejíchž překlad mi unikl nebo by mohl mít vliv na chod programu.
Překlad nelze použít na plnou verzi programu, možná lze použít některé překlady knihoven, ale to nebylo odzkoušeno.

Přemysl Lukavský

Download češtiny do programu Multisim 2001 6.0 demoverze (2 226 kB)

Domovská stránka výrobce programu, firmy Electronics Workbench.

Instalaci programu naleznete též na CD Špidla PC Elektro 2.

Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

HyperSnap

HyperSnap

HyperSnap je program pro vytváření snímků obrazovky. Čeština do verze 8.16.05

UltraCompare

UltraCompare

Jde o program na porovnávání souborů, složek, jejich vzájemné slučování, rychlou editaci. Nyní čeština i do verze...

EaseUS Partition Master

EaseUS Partition Master

Tento program poskytuje celou řadu užitečných funkcí a nástrojů pro dělení disků i správu oddílů. Čeština pro verzi 12.9Najdete na iDNES.cz