Mirek Bílý

  12:00aktualizováno  4. ledna 9:40
Rozhovory s autory překladů pokračují i po novém roce a nevidím důvod v nich nepokračovat i nadále. Však koho by nezajímalo, díky komu můžu gamesit česky?...
Mirek Bílý alias RadH osobně :-)

Vítám u dalšího rozhovoru Mirka, kterého se mi podařilo umluvit i k fotce:-) Trošku netradiční, ale určitě se bude líbit:-) Tak co bys nám, Mirku, o sobě pověděl?
Čau, hned na úvod doufám, že moje fotka nepolekala jemnější část čtenářů:-) Ano, tak skutečně vypadám, alespoň pokud nespím:-) Jmenuji se Mirek Bílý, ale internetem proplouvám pod přezdívkou RadH. Už nepatřím mezi ty úplně nejmladší, i když věk 25 není zas tak mnoho. Pořád mě to opravňuje k tomu, co dělám. Jako už hodně ostatních autorů překladů, jak jsem si všiml, i já pocházím z moravy. A to ze severu, konkrétně z Karviné.

Jak je to s RadHem a hrami? Najdeš si čas na hraní her?
No, vzhledem k tomu, že teď jsem na civilce, čas se nějaký najde. A někdy je toho času stráveného u her opravdu hodně:-) Ostatně mezi mé oblíbené hry patří kupříkladu v poslední době Thief 2 či Diablo 2. A takový můj malý seznam super pařeb by byl asi následující: Akční(Unreal, Quake, Thief 1,2, Doom, Duke Nukem 3D), sport(NHL), RPG(Diablo 1,2, Fallout 1,2, System Shock 1,2). Pamatuji ještě legendární ZX Spectrum, na kterém jsme hrávali Pac-Mana, to byla taková ta první věc, která se dala považovat za hru.

Koukám, že pařan jsi jaksepatří, na to už potřebuješ slušnou mašinu co?
To si piš, dneska ty hry ždímaj výkon z hardware čím dál víc. V současnosti mám na svém stole Abit BH6, Celeron 400@500 MHz, 64MB RAM, 20 GB HDD Seagate, DVD Pioneer, SB Live!, MSI GeForce2 MX, což je pro mě uspokojivé.

Vraťme se zpět k překladům. Co jsi zatím přeložil a nabídl čtenářům, respektive počítáš s nějakým dalším překladem? A jak ses k tomu vůbec dostal?
No, zatím jsem přeložil jen Winamp 2.5x, 2.6x, ale samozřejmě chystám i další. Především serie Winampu a pak i třeba super editor UltraEdit32.
No a jak je to s mým začátkem? No po pravdě řečeno, ani jsem moc překládat nechtěl, ale narazil jsem na www.winamp.com na možnost udělat si jazykovou úpravu do Winampu a tak jsem to zkusil a bylo to v pohodě. Teď jsem neměl moc čas, protože byly státnice, dlouhé prázdniny a hned začala civilka;-). Ale zase se na to vrhnu a něco udělám.

Informací jsem z tebe vytáhl více než dost, tak bych tě na závěr požádal o malou prezentaci tvé práce na internetu, případně i nějaké ty kontakty pro čtenáře:-)
Na internetu své aktivity rozvíjím též a hned ve větším množství:-). Stránek mám více, ale ohledně překladu je tady:
www.mubo.cz/winampcz/
Taky si chci zaregistrovat nějakou doménu pro sebe, ale to až skončí civilka. Během pracovní doby (Po-Pá) jsem k zastižení na emailu mirek.bily@mubo.cz nebo ICQ 91807484. Taky jsem občas na Mageu, ale není na to moc času, taky se musí občas pracovat.

To máš pravdu, nebudu tě tedy zdržovat, jen připomenu, že případné otázky ti mohou čtenáři klást i v diskuzním foru pod článkem, děkuji ti za rozhovor a těším se u dalších tvých překladů.


Některé z překladů můžete nalézt i na našich stránkách:

Seznam překladů od tohoto autora na našich stránkách

A zde je diskuzní forum, zřízené na Vaše otázky směrem k Mirkovi Bílému:

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

UltraCompare

UltraCompare

Jde o program na porovnávání souborů, složek, jejich vzájemné slučování, rychlou editaci. Nyní čeština i do verze...

Gom Player

GOM Player

GOM Player je multimediální přehrávač, který obsahuje řadu oblíbených kodeků pro přehrávání obrazu i zvuku a je...

Woodruff and the Schnibble of Azimuth

Woodruff and the Schnibble of Azimuth

Opravil jsem ve své češtině všechny nalezené chyby a nabízím vám novou, pravděpodobně poslední verzi.

Najdete na iDNES.cz