Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Michal (Corwin) Breškovec

  12:00aktualizováno  3. listopadu 11:36
Měli bychom zde další rozhovor s jedním z překladatelů a tak se ho hned zeptám už téměř obligátní otázkou - kdo že vlastně jsi a odkudpak nám pocházíš, no prostě se trochu představ....

Měli bychom zde další rozhovor s jedním z překladatelů a tak se ho hned zeptám už téměř obligátní otázkou - kdo že vlastně jsi a odkudpak nám pocházíš, no prostě se trochu představ.
Takže hezky popořádku, mé vlastní jméno je Michal Breškovec a letos mě bylo 22 let, spousta lidí mě ale spíše zná pod přezdívkou Corwin, pod kterou vlastně i tvořím. Cos to ještě říkal? Jo pocházím z moravy, konkrétně z Ostravy.

Když už tedy všichni víme, kdo tvoří pod přezdívkou Corwin, tak nám ještě řekni, co jsi všechno přeložil?
Sice toho není mnoho, ale proč všechno měřit kvantitou ne? Přeložil jsem zatím dva skvělé až nejskvělejší kousky Sid Meier's Colonization a Sid Meier's Alpha Centauri.

Perfektní a podle toho, co jsi přeložil mi je už i jasné, jakým hrám dáváš přednost, je to tak?
Jasně:-) No.ONE u mě jsou především strategie co jsem si i přeložil a nemohu zapomenout na Civilizaci, Skvělou sérii X-COMu, Comandos, realtimovky od Blizzardu (WarCraft, Starcraft) a podobné. Ovšem rád si něco odstřelím ;-) a tak si zahraji i 3D řežby Jedi Knight, System Shock 1+2, Duke Nukem 3D a ty staré klasiky (DOOM, Wolfenstein). Na ty nové 3D už moje mašina nestíhá, takže nic moc. Občas si také zahraji nějakou tu adventku a pochopitelně RPG (Fallout 1+2, Diablo), and many more.

Tak podle toho co říkáš, jsi velmi univerzální hráč a opravdu toho asi moc nebude co bys nehrál. Sám už jsi naznačil, že to co se ti líbí si nemůžeš na svém PC dovolit, tak na čem že to tedy paříš, když zrovna nepřekládáš? :-).
Na můj vkus je to už opravdu slabší a to mám vlastně Celeron 333, MB ASUS P2B, 64 MB RAM (pouze), ATIXpert98 8MB (Rage Pro, takže 3D nic moc), stará dobrá SB32+2MB RAM (nevyměnil bych ji ani za LIVE, možná jenom o něj doplnil :-)), 3x HDD (4,5 GB UW SCSI, 4,3 GB UATA 33 a 1,2 GB dosluhující caviar), CD-ROM 32xTEAC SCSI, UW SCSI řadič INITIO, interní ZIP, 15" ADI.

Dokážu si to živě představit, vývoj a nároky jdou pořád dopředu a tou grafikou to na novějších 3D už moc nenastřílíš, ovšem co se zbytku týče, tak to zas tak špatné není ne?
To jsme se dozvěděli vše o tom co paříš teď, ale vzpomeneš si jaký kousek jsi hrál poprvé?

Když o tom teď přemýšlím, tak na PC by to byl Sokoban někdy v roce 1987.

U Sokobana by se jistě potkaly zástupy lidí:-)). Ale necháme už historie a podíváme se tak trochu do budoucna. Předpokládám, že v překladatelské práci nechceš přestat a tak co bys ještě chtěl přeložit?
Uvidíme co mě chytne a jak to teď bude s časem (překládal jsem na škole a pak na vojně), snad až vyjde Dremlan Chronicles - Freedom Ridge, nebo něco nového od jediného pravého boha Sida Meiera, třeba Civilizace 3 :-)

Budeme držet palce a pokud to tedy vyjde máme se určitě na co těšit. Nemohl jsem si nevšimnout tvoji oblíbenost pro Sida Meiera a tak určitě bude mít na tebe velký vliv. Zkus tedy čtenářům říci, kde se v tobě vzal ten impuls pustit se do překládání?
Proč jsem spáchal to co jsem spáchal? Protože Alpha Centauri byla v angličtině moc složitá a protože jsem si ji chtěl pořádně vychutnat, včetně příběhu a všech detailů, které člověku jinak uniknou a samozřejmě jsem chtěl přispět svou trochou do mlýna. Dejme si závazek, že každý (každá) přeložíme jednu hru (nebo program) a svět bude zase o něco hezčí (samozřejmě ten počítačový). Teď mě suďte za mé hříchy, nechť je trest přísný, ale spravedlivý.:-)

Určitě zajímavý nápad, ale mám za to, že se snad neujme neujme :-) (myslím ten trest:-). Jelikož náš čas na rozhovor se blíží ke konci, tak ještě se zeptám, zda se mohou naši čtenáři podívat na tvou WWW stránku, případně kam ti mohou napsat?
Co bych zapíral, času je opravdu málo a tak jsem ani žádnou WWW stránku nevytvářel, ovšem v dnešní době by byl hřích nemít alespoň e-mail takže pokud bude někdo chtít mi napsat tak může na můj mail: corwin78@post.cz.

Díky za tvůj poskytnutý čas na rozhovor.


Překlady Michala "Corwina" Breškovce můžete nalézt i na našich stránkách:

Seznam překladů od tohoto autora na našich stránkách

A zde je diskuzní forum, zřízené na Vaše otázky směrem k Michalovi.

Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

HyperSnap

HyperSnap

HyperSnap je program pro vytváření snímků obrazovky. Čeština do verze 8.16.05

Prey

Prey

Překlad Prey byl dokončen, takže se nyní můžete pustit do zajímavé sci-fi akce od Arkane naplno v češtině. Vydána...

UltraCompare

UltraCompare

Jde o program na porovnávání souborů, složek, jejich vzájemné slučování, rychlou editaci. Nyní čeština i do verze...Najdete na iDNES.cz