Macromedia Flash

  12:00aktualizováno  24. srpna 2004 9:38
Nedávno jsem dal k dispozici češtinu do nové verze Macromedia Flash MX (6.0.25.0). Jako překladatel jsem objevil zásadní chybu v překladu (zveřejněno v diskusi) a poskytuji opravený Patch. Stažený archiv obsahuje patch FlashMXcz02.exe, který podle pokynu opět spustíte v adresáři Flash MX.

Macromedia Flash MX

Macromedia Flash MX - větší obrázek z programu

Výrobce a distributor píšou, že Macromedia Flash se v současné době stal standartem pro tvorbu interaktivních animací pro web a CDROM. A má pravdu. Díky použití vektorové grafiky jsou výsledné soubory velmi kompatibilní, malé a snadno přenositelné přes internet. Nová verze má přehlednější uživatelské prostředí, nabízí lepší práci s digitálním videem, podporuje Unicode a má rozšíření skriptovacího jazyka ActionScript.

 • Kreslící nástroje - základní sada vektorových nástrojů, Flash přímo načítá soubory s FreeHandu, lze použít také programy Adobe a Corel, zpracovává bitmapy
 • Digitální video - podporuje AVI, MOV nebo MPEG, podporuje streaming
 • Audio - MP3 s podporou streamingu, komprese mluveného slova pomocí kodeku
 • Text - podpora Unicode, textová pole ovládané ActionScriptem
 • Animace - sekvence klíčových snímků nebo tweening (tvar,velikost,barva,průhlednost,animace po křivce)
 • ActionScript - programovatelné sekvence, použití knihoven při opakování grafických elementů
 • Interaktivní elementy - často používané komponenty jako jsou tlačítka, rolovací lišty apod.
 • Podpora XML - výměna dat pomocí jazyka XML
 • Přehrávání aplikací - formát SFW, webový prohlížeč s plunginem (automatická součást IE 4 a vyšší, Netscape 4 a vyšší, OS Windows i Mac). Formát Flash uvidí uživatelé Win,Mac,Linux,Solaris. Samostatná projekce pomoci publikování *.exe.

  Překladatel dodává, tak se to konečně povedlo. Uživatele programu musím UPOZORNIT na funkčnost překladu, který lze použít pouze v registrované verzi (z tohoto důvodu se zdržel i překlad), kompletní popis najdete ve staženém archivu v textovém dokumentu PokynyFlashMX.txt. V archivu také naleznete částečný překlad ActionScript (soubor a zase pokyny) na který bych rád získal Váš názor zda překlad dokončit nebo nechat v původním (z důvodu zběhlosti uživatelů) znění. Překlad programu je kompletní (Menu 100%, Dialogová okna 100%, Stringy 99,99%). V pokynech se dozvíte i postup jak celou lokalizaci do CZ "spáchat". Prosím o pozorné přečtení tohoto postupu. Překlad je poskytnut zdarma. Máli někdo chuť mně přece jen odměnit může zaslat cokoliv, co se týká Flash (knihovny *.fla, nějaký návod na postupy a pod.)

  S pozdravem Váš Jaryn

  Důležité upozornění:
  Jako překladatel jsem objevil zásadní chybu v překladu (zveřejněno v diskusi) a poskytuji opravený Patch. Stažený archiv obsahuje patch FlashMXcz02.exe, který podle pokynu opět spustíte v adresáři Flash MX. Pokud některý z Vás již dle diskuse přepsal adresář Players na Přehrávač, může tento přepis vrátit na původní znění. Všem, kterým jsem způsobil tyto "nemalé potíže" posílám omluvu a malý úsměv.
  S pozdravem Váš Jaryn

  Macromedia Flash 5.0

  Macromedia Flash - větší obrázek z programu

  Macromedia Flash v nové 5 verzi je uživatelsky příjemné prostředí od výrobce v anglickém jazyce. Pokusil jsem se přeložit vše co bylo v mých silách do češtiny.
  Poskytuji dva patchy pro "Flash.tty" a "Flash.exe".

  Instalace:
  TTY - rozbalte archív PatchFlash5tty.zip. Přečtěte přiložený *.txt soubor. Zkopírujte do adresáře s programem soubor PatchFlash5tty.exe a spusťte. Původní soubor Flash.tty se přepíše.
  EXE -rozbalte archív PatchFlash5exe.zip. Přečtěte přiložený *.txt soubor. Zkopírujte do adresáře s programem soubor PatchFlash5exe.exe a spusťte. Původní soubor Flash.exe se přepíše.

  Tímto by měla být k dispozici obsluha programu v českém jazyce. V případě dotazů či problémů mě kontaktujte na uvedené e-mail adrese. Rád přijmu připomínky k překladu a samozřejmě všechny adekvátní náhražky překladu nebo dodatky nepřeložených částí.
  Jaryn

  Download archívu s češtinou do programu Macromedia Flash MX (6.0.25.0) (149 kB)

  Download archívu s češtinou do programu Macromedia Flash 5.0 (215 kB) (archív obsahuje oba výše zmíněné patche)

  Zajímavá stránka, věnující se problematice flashe: www.flashland.sk

  Domovská stránka autora češtiny, Jaryna, díky za návštěvu.

 • Autor:

  Nejčtenější

  Další z rubriky

  Wise Care 365

  Wise Care 365

  Program pre prácu so súbormi,diskami a registrami Windows. Slovenčina pre 4.84.466

  Wise Registry Cleaner

  WiseRegistryCleaner SK

  Wise Registry Cleaner je program na cistenie registrov Windows. Pripravil som vám slovenčinu aj do verze 9.61.647

  FastStone Capture

  FastStone Capture

  Prohlížeč obrázků se základními editačními funkcemi a možností snadného vytváření screenshotů. Čeština k dispozici i...

  Najdete na iDNES.cz