Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Legendární DUNE - snaha o překlad trvá

  3:00aktualizováno  19. srpna 5:51
Legendární DUNE - snaha o překlad trvá
Kdo by neznal legendární sérii her, podle románu Franka Herberta, která se na našich monitorech objevila zhruba v roce 1992? Ano, jedná se o Dune, hru, která dala základ strategiím, propojeným výborným příběhem. Určitě jste její první díl mnohokrát hráli, ale nebylo Vám divné, že existuje překlad Dune 2, pak také Dune 2000 a v neposlední řadě i připravovaný překlad Emperor: Battle for Dune, tak překlad toho vůbec prvního dílu se ne a ne objevit? Taky nás to zaráželo a tak jsme se pokusně vrhli na překlad. A jak to vypadá? Říkám předem že dost špatně. :-(
Prý to je kvůli tomuhle, jak mi napsal můj spolupracovník ZaF:
Už zpočátku mi bylo divné, že už není Duna dávno přeložena! Ono je to totiž opravdu hodně složitý. Texty jsou totiž fyzicky kódované nebo používají svoji zvláštní kompresi. Vůbec se nedivím tomu, že to ještě nikdo nepřeložil. Zkoušel jsem na to nejčastěji používané finty, ale nezabraly. Z toho vyplývá že by se musel podrobně prozkoumat algoritmus dekódování textu při spouštění souboru, nebo něco vykoumat ze struktury zašifrovaných souboru. To ovšem může vyžadovat jedno odpoledne nebo třeba tři měsíce práce. U starších her se totiž dbalo hlavně na to, aby hra byla co nejmenší a tak se kódovalo a šifrovalo o sto šest. Dneska by se na to kazdej vyprd.
No já jsem asi tak zhruba pochopil, o čem to je, ale stejně mi to moc nepomohlo.
A tak jsem se dostal k jádru věci a tou je ta pomoc, o kterou žádám: jestli by se nenašel někdo, kdo by to mohl zvládnout. Soubory, které ty texty obsahují, dávám k dispozici, jsou zde, a mají asi 80 Kb. Podívejte se , prosím, někdo, kdo se v tom vyzná a pokuste se nám poradit jak na to. Za každou radu či pomoc předem děkuji i za náš tým a věřím, že i díky této pomoci se hráči dočkají překladu hry ze zlatého fondu.
Kontakt na naší skupinu je skrze email: pesek.lukas@c-box.cz.
Loučím se a čekám na odezvy,
Pešík.

Dune - větší obrázek ze hry

Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

Překlad mytologické akce Hellblade

Hellblade: Senua's Sacrifice

Zahájen překlad mytologické akce Hellblade: Senua's Sacrifice o výpravě za záchranou duše z pekla.

Syndrome - nábor pomocníků

Syndrome

Překlad sci-fi hororové akční adventury ala Alien Isolation/System Shock

Češtiny pro STEAM verze Final Fantasy IX a Final Fantasy X HD

Final Fantasy IX testovací obrázek

Skupina RK-Translations chystá češtiny pro STEAM verze Final Fantasy IX a Final Fantasy X HDNajdete na iDNES.cz