Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak se stát pařanem

  12:00aktualizováno  9:29
Další, druhý můj intelektuální příspěvek na stránky mého kamaráda Čediče a pro ty čtenáře, co jsou podobně postižení..:-)

Jak se státi "pařanem"

Aneb stručný návod Longswordův, kterak zaručeně zblbnouti

Pravděpodobně se v naší zemi nenajde už nikdo, kdo by nevěděl, CO resp. KDO je to pařan (pokud na někoho takového někdo ze čtenářů narazí, prosím pošlete mi jeho adresu (emailovou ;-) ), s takovým šťastlivcem bych se rád seznámil …). Horší to je z informovaností JAK takovéhoto stavu dosáhnout.

Jako "zasloužilý" pařan, který zažil ještě éru, kdy se hry dostávali do počítače pomocí kazet a šroubováků, si myslím, že mám právo tento proces popsat, tedy začínáme:

1) Nejdůležitější jsou prostředky, je vám na nic, že se chcete stát pařanem, když nemáte žádné "železo", tedy stroj, mašinu, kysňu, bednu, PíCadlo, v případě nouze i konzoli a když je nejhůře pro začátek i tamagoči.

2) Neméně důležitou věcí je vlastnost vrozená všem dětem: hravost. Je známo, že s postupem doby se tato vlastnost ztrácí (především u něžnějšího pohlaví. Rozdíl mezi mužem a chlapcem je povětšinou jen v ceně jeho hraček. Proč to tak je? Nevím, moje maminka tvrdí, že je to vrozenou odpovědností a zaměstnaností žen, které nemají na "blbosti" prostě čas … ), proto je důležité státi se pařanem již v útlém věku. Ale pro nás "předdůchodce" jedna dobrá zpráva: ono to funguje i v pozdním postmaturitním věku, sice pomaleji, ale přeci.

3) Do třetice všeho je třeba získat onu modlu všech pařanů: hru, v počátcích pomohou i karty ve Windows, ale postupem času se člověk propracuje k metám nejvyšším, ke hrám tzv. dlouhometrážním. Dohrát tyto hry do konce, to už je oříšek, chce to pevné nervy, dobré oči, chladnou logiku, fantazii a především vůli vydržet do půl páté ráno, než dojede level do konce a pak v šest vstávat do práce/školy.

Nyní, když jsem snad dostatečně ozřejmil, díky čemu pařanství vzniká, se pokusím popsat standartní postup, jak tato "závislost na hrách" vzniká.

Jak jsem již naznačil v bodu třetím, vzniká lehce vysledovatelná stopa vzniku pařanství. Člověčí zvědavost nedá budoucímu pařanovi šanci, nejprve to "jen zkusí" a "zabije tím čas", ale pak najednou zjistí, že "to je pěkné" a "má to zajímavé postavičky/děj/pozadí/zvuky!- doplňte, co vás napadne, a nakonec nastává další fáze - ctižádost. Ve chvíli, kdy počítačoví programátoři dali do hry HIGH SCORE podepsali tím budoucímu pařanovi jízdenku do pekla resp. do nebe. Neznám nikoho, kdo by chtěl zůstat poslední! Neznám nikoho, kdo by se nechtěl alespoň umístit v této magické tabulce.

V této fázi se odděluje pomyslné zrno od plev. Zde se rozhodne, jestli adept zůstane v kategorii "není to špatné, ale mě to prostě nebaví" (ve skutečnosti na to nemám, mám obě ruce levé a vy, protože vám to jde, jste volové) a bude jen příležitostně hrát jednoduché hry, nebo postoupí blíž k Olympu a postoupí do kategorie "YO! Tohle je boží! Nemá to ještě pokračování?", tedy mezi pařany.

Ale jak to v životě chodí i v kategorii "pařan" se pořád něco děje: nové hry, rychlejší počítače, Internet … . Tak jako ve vrcholovém sportu i zde je třeba neustále zlepšovat kondici, učit se nové grify a fígle, neboť kdo chvíli stál, hraje si sám opodál. Není nic potupnějšího pro pravověrného pařana, než nemít dohrátou jednu hru, když už je na trhu její pokračování, není nic smutnějšího, než pohled na pařana, který "neví o čem ostatní točí", protože v téhle hře ještě neuhrál ani intro.

Jak vyplývá z výše popsaného není pařanství nic jednoduchého, je to řehole, je to oběť, je to karma.

A nakonec jak se pozná, jestli patříte do kategorie pařan?

- Máte v počítači více než tři hry, z toho jednu "už, zatraceně, chcete konečně dotáhnout do konce!".

  • Máte předplacený alespoň jeden časopis o hrách, případně si jej půjčujete pravidelně od kamaráda/kamarádky
  • Na polovině vašich CDéček jsou hry.
  • Chodíte spát pravidelně až po výkřicích svých nejbližších typu: "Vypni tu zatr.. bednu a táhni do postele, kdo má ty skřeky furt poslouchat?"
  • Jste již smířeni s tím, že pravděpodobně budete mít brýle a lá popelníky a ani vám to nepřijde divné.
  • Zatímco ostatní se dívají na horror a strachy drkotají zuby, vy se nudíte, protože v Resident Evil 2 a v AvP to bylo hustší.
  • Prázdniny, příp. dovolené trávíte tím, že s kamarády dáte dohromady počítače a paříte do tří do rána Quaka.
  • Film Matrix jste viděli alespoň pětkrát, stejně tak Síť (ale tu kvůli Sandře Bullokové).
  • Z padesáti slov, která bez přemýšlení napíšete na papír je alespoň dvacet "čítů".
  • Při bourání autem hledáte nejprve tlačítko Esc a až teprve potom papíry od vozu.

Splnili jste alespoň pět podmínek? Ano? Tak vás vítám mezi námi pařany a přeji dobrou klávesnici a rychlou myš!

Michael Longsword

Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

UltraCompare

UltraCompare

Jde o program na porovnávání souborů, složek, jejich vzájemné slučování, rychlou editaci. Nyní čeština i do verze...

Wise Care 365

Wise Care 365

Program pre prácu so súbormi,diskami a registrami Windows. Slovenčina pre 4.84.466

Gom Player

GOM Player

GOM Player je multimediální přehrávač, který obsahuje řadu oblíbených kodeků pro přehrávání obrazu i zvuku a je...Najdete na iDNES.cz