Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hlasujte o vzniku češtiny pro TuneUp Utilities 2014

  11:56aktualizováno  11:56
Komplexní balík, TuneUp Utilities, pro optimalizaci operačního systému Windows je v našich končinách velmi populární, dost možná i z důvodu, že pro něj již více než 8 let připravuji neoficiální českou lokalizaci.

TuneUp Utilities | foto: Bonusweb.cz

O úspěchu a oblíbenosti mé češtiny ostatně svědčí data, ze kterých vyplývá, že si češtinu pro TuneUp Utilities po opadnutí prvotního zájmu stáhne každý měsíc v průměru 500 uživatelů. Zní to hezky, o tom žádná, ovšem s blížícím se příchodem nové verze stojím před dilematem, zda dále pokračovat v tradici a připravit češtinu také pro TuneUp Utilities 2014.

Možná si říkáte, proč najednou stojím před těžkým rozhodnutím. Důvod je prostý, TuneUp Utilities je již od verze 2013 vydáván oficiálně v češtině, byť ne úplně od prvního buildu. O tom samozřejmě uživatelé, kteří TuneUp používají již od začátku, zpravidla nevědí. Ale od nové verze očekávám výrazný obrat karet a svým způsobem, kdybych pokračoval v práci na lokalizaci, by šlo o duplicitní a zbytečnou činnost.

Na druhou stranu důvodů, proč pokračovat, je hned několik. Za oficiální lokalizací nestojím já, protože již dříve nebyla s autory domluva, natož nyní, když patří AVG Technologies. Navíc česká pobočka AVG nemá o celé situaci prakticky žádné informace natož způsob, jak by mohla samotný proces ovlivnit. Proto oficiální čeština nedosahuje takových kvalit jako ta moje, což je typické pro překlady, které řeší agentura z jiné země. To ostatně patrné též z vašich e-mailů, ve kterých vidím, že moji práci oceňujete, chválíte ji a podporujete.

Proto vám chci dát prostor, vyjádřit se k dalšímu vývoji. Dejte mi tedy prosím zpětnou vazbu na češtinu pro TuneUp Utilities a vyjádřete svůj názor v této přiložené anketě  Budoucnost závisí na vašem rozhodnutí.

Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

Chystá se čeština pro Final Fantasy XIII

Final Fantasy XIII

Skupina RK-Translations bude v tomto roce překládat další díl legendární japonské RPG série. Čeština pro Final Fantasy...

Zahájen překlad Torment: Tides of Numenera

Torment: Tides of Numenera

TToN je nástupcem legendárního Planescape: Torment a stejně jako jeho předchůdce nás zavede do velmi neobvyklého světa,...

Pomoz kolonizovat Mars a překlad Technomancer

The Technomancer

Začal překlad RPG Technomancer, zveme vás i do překladatelského týmu při kolonizaci Marsu.

Rozdáváme 32 lahví z nové řady Canpol Babies. Přihlaste se o tu svoji
Rozdáváme 32 lahví z nové řady Canpol Babies. Přihlaste se o tu svoji

Soutěžte o dětskou lahvičku Canpol Babies. Je to snadné!Najdete na iDNES.cz