Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Heroes of Might and Magic II

  7:10aktualizováno  10:19
Chcete si zahrát Homm2 z CD Levelu 06/2000 v české verzi už dnes? Jak je libo, stáhněte si nový patch.

Od vydání plné verze Homm2: The Succession Wars jako CD přílohy časopisu Level 06/2000 jsem dostal pěknou hromádku mailů s žádostí o úpravu českého překladu Homm2 tak, aby byl funkční i pro tuto novou verzi 1.3. Na všechny maily jsem odpovídal stejně - úprava bude, ale až po ukončení překladu Homm3. Asi před týdnem tento okamžik nastal, v současné době ještě akorát probíhá test posledních počeštěných samostatných map do Homm3:SOD, který už má na starosti Hidden a Draque. Tak jsem se pustil do úprav překladu Homm2. Bohužel nejde to tak rychle, jak bych si představoval, takže mě napadlo vytvoření takového dočasného hybridu. Nejprve však informace o tom, co je hotovo a co je potřeba udělat.

Stávající verze překladu Homm2 byla udělána pouze pro DOS verzi 1.0, bez českého editoru map. Pro datadisk Homm2 byla udělána čeština taky pro DOS 1.0 + tentokrát i český editor map. Na CD Levelu se nachází Homm2 bez datadisku ve verzi 1.3 pro DOS a WIN. V dané chvíli jsou už opravené všechny rozdíly v mapách a kampaních, ještě zbývá upravit hlavní exe soubory DOS+WIN verze 1.3 + editory map pro obě verze. Tato úprava chvíli potrvá, takže abyste zatím nebyli nervózní, můžete si stáhnout tento patch:

homm2_cdlevel_dos10.zip (660kB) - tento soubor zařídí vytvoření DOS verze 1.0 z DOS verze 1.3 na CD Levelu. V podstatě se jedná o převedení novější verze Homm2 do starší české verze, což byla práce asi tak na 1 hodinku. Škoda, že jsem tento nápad nedostal už dřív (a nikdo mi to bohužel ani nenavrhl :-(), mohli jste mít češtinu do Homm2 už den po vydání Levelu 06/2000. Tak to máte k dispozici alespoň teď, než bude vytvořena plně funkční novější verze i pro WIN verzi.

Důležité upozornění: Instalaci tohoto patche proveďte podle návodu v souboru cti_me.txt. Pokud neprovedete instalaci podle této instruktáže, hra se vám nemusí spustit nebo zahlásí, že v CD mechanice není vloženo orginální CD.

Staré soubory s češtinou jak do Homm2, tak i do datadisku Homm2 zatím zde nechávám v původním tvaru, ale v dohledné době budou taky předělány novým patchem, aby zmizely problémy s instalací patche na počítačích s procesory PII a rychlejšími.

Několik češtin do druhého dílu hry Heroes of Might and Magic II:

Klasická verze do hry Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars

Upravená verze češtiny do Heroes of Might and Magic II (oprava pár chyb)

Čeština do datadisku hry Heroes of Might and Magic II: The Price of Loyalty (624kB). Na procesoru Pentium 2/Celeron a rychlejších se objevuje chybová hláška Pascalu Runtime 200. Komu se toto stane, ať si stáhne opravný rezidentní fix tp7p5fix.zip (2kB), který tuto chybu odstraní (bližší popis viz instrukce v souboru). Pozor: některé antiviry s heuristikou tento fix mohou označit za potencionálního vira, i když to vir není.

Na překladu se podíleli tito fandové Heroes:

Gremlin - překlad

Evilmind - tvorba původního patche, umístění na své BBS, pak na internetu.

Autor:Nejčtenější

UltraCompare

UltraCompare

Jde o program na porovnávání souborů, složek, jejich vzájemné slučování, rychlou editaci. Nyní čeština i do verze...

ACDSee Photo Studio Ultimate

ACDSee Photo Studio Ultimate

Výrobce přejmenoval původní ACDSee Ultimate na ACDSee Photo Studio Ultimate, ale i tak nepříjdete o svou oblíbenou...NirLauncher

NirLauncher

NirLauncher tvorí 198 aplikácií,ktoré vám poskytnú rozsiahle informácie o vašom PC. Slovenčina do verzie 1.20.32

EaseUS Partition Master

EaseUS Partition Master

Tento program poskytuje celou řadu užitečných funkcí a nástrojů pro dělení disků i správu oddílů. Čeština pro verzi 12.9

ACDSee Photo Studio

ACDSee Photo Studio

Opět vyšly nové verze programů od výrobce ACDSee, tentokrát pod názvem ACDSee Photo Studio. Já vám dnes přináším...

Další z rubriky

Sins of Sollar Empire: Rebellion + datadisky

Sins of a Solar Empire

Češtinu pro hru Sins of a Solar Empire od původní autora Farflame, která je zde zahrnuta s jeho laskavým povolením. A...

Seasons After Fall

Seasons After Fall

Neoficiálny slovenský preklad počítačovej hry Season After Fall, kompatibilný s verziou: 25967

Dark souls 3

Dark Souls 3

Zdá se, že uzrála doba a tak nabízím ke stažení naši češtinu do této skoroažnáročné polízanice.Najdete na iDNES.cz