Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Grim Fandango

  12:00aktualizováno  16. dubna 1:34
Pro všechny, kteří se těšili na češtinu do adventury Grim Fandango, mám zprávu, na níž čekali. Práce na překladu skončily a patch s češtinou je hotov.....

Grim Fandango

Soudě podle dopisů, které jsem dostával, je o hru Grim Fandango, jež byla vydána v roce 1998 a nese výstižný podtitul Epický příběh zločinu a korupce v Zemi smrti, stále zájem. Ten si tato kvalitní hra, pod níž je podepsán (podobně jako pod hrami Full Throttle či Day of the Tentacle) Tim Schafer, jistě zaslouží. Český překlad vítají samozřejmě nejvíc ti, kdo si Grima z důvodů jazykové bariéry zatím nemohli zahrát a Mannyho Calaveru a jeho souputníky v Zemi mrtvých dosud nepoznali. Věřím ale, že se spolu s češtinou vrátí mezi mrtvé :-) i nejeden z těch, kdo Grima již dokončili v originální verzi. Jednak je hra tak bohatá, že lze jistě najít ledacos nového i při opakovaném hraní, jednak adventur (neakčních!) bohužel není právě přebytek a tato navíc patří k těm nejlepším.

Grim Fandango, jehož tvůrci se nechali inspirovat mayským a aztéckým uměním, mexickým folklórem a filmem noir, nabízí poutavý příběh, plno fantazie a báječně bizarní humor. Je to hra rozsáhlá, s dějem rozděleným do čtyř let, která obsahuje na devět tisíc řádek textu. Jsou zde i výrazy ve španělském a francouzském jazyce, jež jsme při překladu ponechali v originální podobě. Titulky podporují českou diakritiku. Na samotném překladu se podílelo pět lidí, další pomohli s technickou stránkou věci.

Doufám, že budete s českou verzí hry spokojeni.
Za překladatele Grim Fandanga
Jiří Laudát

Jakékoliv připomínky k češtině do Grim Fandanga jsou vítány. Psát můžete na mail: Grim.Laudat@atlas.cz.

Upozornění
Doporučujeme všem, aby si před instalací patche přečetli přiložený soubor čtimne. Důležité pokyny týkající se instalace jsou i tady:
Čeština do hry je určena pouze do verze hry 1.01. V Čechách byla v prodeji i verze 1.0, která mimo jiné neumožňuje zobrazit titulky do filmečků ve hře. Před instalováním češtiny se proto ubezpečte, že máte správnou verzi hry. Pokud máte verzi 1.0, update na verzi 1.01 je možné získat přímo na stránkách firmy LucasArts na internetové adrese support.lucasarts.com a má velikost 2,16 MB.
Je doporučeno nainstalovat hru, poté v případě potřeby příslušný patch na vyšší verzi a teprve poté, před prvním spuštěním hry, tento patch s češtinou. Patch musí být instalován přímo do adresáře se hrou.
V průběhu instalace nechte potvrzenu volbu "Spustit Grim Fandango (cz)". Pro zdárný průběh instalace budete potřebovat 30MB volného místa na pevném disku. V samotné hře v menu Možnosti zvolte "Hlas a titulky".
Hra bohužel obsahuje chybu, kvůli níž se někdy nezobrazují ve filmových sekvencích všechny titulky. Firma LucasArts doporučuje v takových případech zvýšit rychlost zobrazování textu v menu hry Možnosti.

Download češtiny do hry Grim Fandango CZ (319 kB)

Recenze na hru Grim Fandango na BonusWebu

Na češtině do Grim Fandanga se podíleli:

Vedoucí projektu a překlad: Jiří Laudát

Překlad: Miroslav Pospíšil, Jiří "Bur" Rubeš, JohnRow, František Řezáč

Autor konverze: ing. Ján Svoboda

Úprava fontů: Peter Trebatický

Testování: Miroslav Pospíšil, Jiří Laudát

Autoři překladu děkují za podporu Radkovi Zelyczovi.

Upozornění
Tato čeština je distribuována ZDARMA exkluzivně na serveru Čedičových češtin a pokud jí budete chtít šířit dále, je potřeba si vyžádat souhlas autorů překladu. Děkujeme, tým překladatelů

Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

Prey

Prey

Překlad Prey byl dokončen, takže se nyní můžete pustit do zajímavé sci-fi akce od Arkane naplno v češtině. Vydána...

Sins of Sollar Empire: Rebellion + datadisky

Sins of a Solar Empire

Češtinu pro hru Sins of a Solar Empire od původní autora Farflame, která je zde zahrnuta s jeho laskavým povolením. A...

Medal of Honor Allied Asault

Medal of Honor Allied Asault

Další český dabing hry z naší dílny Fénix ProDabing.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz