Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Font Fitting Room Deluxe 2.7.3.3

  12:00aktualizováno  1. září 11:54
Správce a prohlížeč písem s názvem Font Fitting Room má na svědomí společnost ApoliSoft. Jedná se o program pro Windows, který umí písma prohlížet, tisknout jejich vzorníky a zobrazovat vlastnosti jednotlivých písem. Do něho jsem vám připravil češtinu.

Font Fitting Room Deluxe - větší obrázek z programu

Správce a prohlížeč písem s názvem Font Fitting Room má na svědomí společnost ApoliSoft. Jedná se o program pro Windows, který existuje ve dvou variantách: Standard a Deluxe. Font Fitting Room podporuje písma ve formátech True Type(*.ttf, *.ttc), Open Type(*.ttf, *.ttc,*.otf), PostScript Type 1(*.pfm,*.pfb) a Microsoft Windows(*.fnt, *.fon).
Obě verze, Standard i Deluxe, umí písma prohlížet (i nenainstalovaná), tisknout jejich vzorníky a zobrazovat vlastnosti jednotlivých písem. K dispozici je mapa znaků (i pro Unicode) a přehled kerningových párů. Samozřejmostí je u obou variant možnost písma odinstalovat, nebo naopak nainstalovat písma nová, bez přecházení do ovládacích panelů Windows. Písma můžete též vyhledávat podle různých vlastností - mimo názvu písma třeba i podle jeho autora, copyrightu aj. Nastavit si můžete i preference pro vyhlazování písem ClearType, opět bez nutnosti přecházet do ovládacích panelů. Font Fitting Room Deluxe má, na rozdíl od verze Standard, vestavěnou správu písem, pomocí které můžete pracovat se skupinami, které pak lze hromadně aktivovat či deaktivovat. Dalším vylepšením verze Deluxe je podpora Drag & Drop, možnost využívání většího počtu klávesových zkratek, ukládání vytvořených databází písem a další drobná vylepšení, zpříjemňující práci s programem.

K češtině: některé odborné výrazy a zkratky se asi nedají převést do rozumné češtiny, takže jsem je posléze vzdal a nechal v původním znění - co již bylo počeštěno, to jsem do eng nevracel.

Instalace:

 • nainstalujte odpovídající anglickou verzi programu
 • spusťte instalaci češtiny poklepáním na spustitelný soubor, případně si opravte cestu
 • po instalaci češtiny je vhodné, nikoliv nutné, počítač restartovat

  Download češtiny do programu Font Fitting Room Deluxe 2.7.3.3 (88 kB)

  Domovská stránka výrobce programu, firmy ApoliSoft.

  Domovská stránka autora překladu, Vlama, díky za návštěvu.

 • Autor:


  Nejčtenější

  Další z rubriky

  EaseUS Partition Master

  EaseUS Partition Master

  Tento program poskytuje celou řadu užitečných funkcí a nástrojů pro dělení disků i správu oddílů. Čeština pro verzi 12.9

  UltraEdit

  UltraEdit

  Výkonný editor pro Windows s jednoduchým ovládáním. Čeština pro verzi 25.00.0.58 x64

  UltraCompare

  UltraCompare

  Jde o program na porovnávání souborů, složek, jejich vzájemné slučování, rychlou editaci. Nyní čeština i do verze...  Najdete na iDNES.cz