Filip Rožánek

  12:00aktualizováno  12:02
Dnešní rozhovor je věnován dalšímu z autorů, který vešel ve známost široké počítačové obci především svými překlady různých freeware či shareware prográmků.....

Dnešní rozhovor je věnován dalšímu z autorů, který vešel ve známost široké počítačové obci především svými překlady různých freeware či shareware prográmků. Tím překladatelem je Filip Rožánek.
Ahoj Filipe, známe tedy tvé jméno, ale pověděl bys nám o sobě nějaké další informace? Třeba kolik ti je, kde bydlíš a tak.

Ahoj. Jak už jsi řekl v úvodu, jmenuji se Filip Rožánek, ale znáte mě i pod přezdívkou NYX. Tenhle rok jsem se stal zletilým a patřím mezi 18tileté:-). Pocházím ze severu republiky, z dříve vojenského města Mimoně. za sebou mám pár překladů, především těch různých malých prográmků, jako jsou například Copernic, WebOpt, Imagine, AllThumbs, PhotoGenetics a spousta dalších.

Překládáš většinou programy, jaký máš vztah ke hrám? Na jakém počítači je hraješ?
Samozřejmě že hraju rád i hry, především adventury - zejména klasika, strategie á la Civilization nebo AOE. Asi mou nejstarší hrou, kterou jsem hrál, byl Tetris. Nebo Gods? Už nevím, přeci jenom je to nějaký rok zpátky. Každopádně hry hraji rád i nyní, v současnosti na P-266 Mhz, 16 MB RAM, W98, 4,2 GB HDD, 8x CD-ROM.

A jakých přeložených programů se od tebe můžeme do budoucna dočkat?
Z menších programů GoZilla, Copernic, z větších FrontPage. A o co bude zájem, nebo to, co se vyskytne zajímavého, ale česky to nebude ani za sto let.
Jsem v jednání s několika (pšššt... top secret!) známými firmami o autorskoprávní legalizaci mých překladů + oficiální překlad všeho doprovodného, tj. webů, dokumentace...

Bezvadné, myslím že ti můžu společně s čtenáři popřát, aby ti to jednání dobře dopadlo:-) Na závěr našeho rozhovoru bych se tě chtěl zeptat, zdali máš i nějakou svou webovou stránku, na které by si případně mohli čtenáři najít další informace o tvé práci.
Samozřejmě mám, pokud by se někdo chtěl podívat, může to zkusit na adrese http://nyx-cestiny.hyperlink.cz/ nebo napsat na mou mailovou adresu weby_nyx@hotmail.com, rád zodpovím případné dotazy.

Díky za odpovědi a budu se těšit na tvé další překlady.


Některé z překladů můžete nalézt i na našich stránkách:

Seznam překladů od tohoto autora na našich stránkách

A zde je diskuzní forum, zřízené na Vaše otázky směrem k Filipu Rožánkovi

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

ACDSee Photo Studio

ACDSee Photo Studio

Opět vyšly nové verze programů od výrobce ACDSee, tentokrát pod názvem ACDSee Photo Studio. Já vám dnes přináším...

Prey

Prey

Překlad Prey byl dokončen, takže se nyní můžete pustit do zajímavé sci-fi akce od Arkane naplno v češtině. Vydána...

Wise Registry Cleaner

WiseRegistryCleaner SK

Wise Registry Cleaner je program na cistenie registrov Windows. Pripravil som vám slovenčinu aj do verze 9.61.647

Najdete na iDNES.cz