Exifer

  12:00aktualizováno  18. prosince 2007 12:35
Program Exifer je určen k zobrazení a práci s daty EXIF/IPTC vkládanými do obrazových souborů. Pokud ovládáte jen češtinu, snad je s tímto překladem budete moct bez problémů používat.

Exifer - větší obrázek z programu

EXIF/IPTC data jsou údaje, které se vkládají do obrazových souborů jako jejich nedílná skrytá součást. Charakterizují způsob a okolnosti vzniku snímku, nastavení snímajícího digitálního fotoaparátu (výrobce fotoaparátu, jeho okamžité nastavení, datum a čas pořízení snímku ...), ale i další údaje popisující snímek a sloužící k jeho snadné identifikaci a nalezení. Je jejich pomocí možno vložit i poměrně dlouhý popis, poznámky a klíčová slova usnadňující vyhledání snímku prohlížecími programy kdekoliv v počítači, bez nutnosti jejich předchozího chronologického nebo věcného řazení do složek. Německý program Exifer pochází ze začátku století, ale dle mého názoru jej lze stále výborně použít k práci s daty. Existují novější a lépe vypadající programy, ale ty jsou většinou pojaty jako prohlížeče s rozšířenou možností práce s EXIF/IPTC daty. Pro skutečnou práci s daty, jejich změnami, doplňováním a přenášením nabízí program Exifer velmi příjemné prostředí. Jistou nevýhodou je, že jako prohlížeč není tak výkonný a v režimu zobrazení miniatur zobrazuje jen miniatury obsažené v souboru snímku, ale pokud pracujete se soubory obsahujícími miniatury, není to na závadu. Výhodou je, že je téměř zadarmo – je za pohlednici.

Pro počeštění spusťte v archivu obsažený opravný český soubor Exifercz.exe a řiďte se jeho pokyny. Pokud odmítne provést úpravu, nemáte asi verzi programu, pro kterou byl vytvořen, tedy Exifer 2.1.5. sestavení 263 se souborem Exifer.exe o délce 2 856 448 B. Ale nezoufejte, v tomto případě stačí z archivu překopírovat do adresáře s instalací programu soubor Exifer.CS. Jedinou vadou na kráse pak zůstává, že pro převod do češtiny je nutné zvolit v nabídce jazyků němčinu. Návrat k němčině se v obou případech provede odstraněním souboru Exifer.CS z adresáře a v případě použití opravného programu také obnovením záložních souborů vytvořených při jeho počešťování.

Download češtiny do programu Exifer (249 kB)

Domovská stránka programu Exifer.

Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

NirLauncher

NirLauncher

NirLauncher tvorí 198 aplikácií,ktoré vám poskytnú rozsiahle informácie o vašom PC. Slovenčina do verzie 1.20.36

UltraCompare

UltraCompare

Jde o program na porovnávání souborů, složek, jejich vzájemné slučování, rychlou editaci. Nyní čeština i do verze...

Wise Care 365

Wise Care 365

Program pre prácu so súbormi,diskami a registrami Windows. Slovenčina pre 4.84.466Najdete na iDNES.cz