Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Exifer

  12:00aktualizováno  18. prosince 2007 12:35
Program Exifer je určen k zobrazení a práci s daty EXIF/IPTC vkládanými do obrazových souborů. Pokud ovládáte jen češtinu, snad je s tímto překladem budete moct bez problémů používat.

Exifer - větší obrázek z programu

EXIF/IPTC data jsou údaje, které se vkládají do obrazových souborů jako jejich nedílná skrytá součást. Charakterizují způsob a okolnosti vzniku snímku, nastavení snímajícího digitálního fotoaparátu (výrobce fotoaparátu, jeho okamžité nastavení, datum a čas pořízení snímku ...), ale i další údaje popisující snímek a sloužící k jeho snadné identifikaci a nalezení. Je jejich pomocí možno vložit i poměrně dlouhý popis, poznámky a klíčová slova usnadňující vyhledání snímku prohlížecími programy kdekoliv v počítači, bez nutnosti jejich předchozího chronologického nebo věcného řazení do složek. Německý program Exifer pochází ze začátku století, ale dle mého názoru jej lze stále výborně použít k práci s daty. Existují novější a lépe vypadající programy, ale ty jsou většinou pojaty jako prohlížeče s rozšířenou možností práce s EXIF/IPTC daty. Pro skutečnou práci s daty, jejich změnami, doplňováním a přenášením nabízí program Exifer velmi příjemné prostředí. Jistou nevýhodou je, že jako prohlížeč není tak výkonný a v režimu zobrazení miniatur zobrazuje jen miniatury obsažené v souboru snímku, ale pokud pracujete se soubory obsahujícími miniatury, není to na závadu. Výhodou je, že je téměř zadarmo – je za pohlednici.

Pro počeštění spusťte v archivu obsažený opravný český soubor Exifercz.exe a řiďte se jeho pokyny. Pokud odmítne provést úpravu, nemáte asi verzi programu, pro kterou byl vytvořen, tedy Exifer 2.1.5. sestavení 263 se souborem Exifer.exe o délce 2 856 448 B. Ale nezoufejte, v tomto případě stačí z archivu překopírovat do adresáře s instalací programu soubor Exifer.CS. Jedinou vadou na kráse pak zůstává, že pro převod do češtiny je nutné zvolit v nabídce jazyků němčinu. Návrat k němčině se v obou případech provede odstraněním souboru Exifer.CS z adresáře a v případě použití opravného programu také obnovením záložních souborů vytvořených při jeho počešťování.

Download češtiny do programu Exifer (249 kB)

Domovská stránka programu Exifer.

Autor:Nejčtenější

UltraCompare

UltraCompare

Jde o program na porovnávání souborů, složek, jejich vzájemné slučování, rychlou editaci. Nyní čeština i do verze...

Woodruff and the Schnibble of Azimuth

Woodruff and the Schnibble of Azimuth

Opravil jsem ve své češtině všechny nalezené chyby a nabízím vám novou, pravděpodobně poslední verzi.Další z rubriky

EaseUS Partition Master

EaseUS Partition Master

Tento program poskytuje celou řadu užitečných funkcí a nástrojů pro dělení disků i správu oddílů. Čeština pro verzi 12.9

PowerDirector

PowerDirector

Pomocí tohoto nástroje je pro laika vstup do světa authoringu opravdu snadný. Nyní jsem přeložil verzi Ultimate...

FILEminimizer Suite

FILEminimizer Suite

FILEminimizer Suite - program na komprimovanie obrázkov a fotografií. Skomprimuje tiež PowerPoint, Word a Excel súbory...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz