Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chystáme další sraz překladatelů v HoPo

  12:00aktualizováno  27. dubna 12:25
Chystáme další sraz překladatelů v HoPo, takže pokud jste se náhodou nedostali na minulé srazy a chtěli byste se s některými setkat osobně, nebo se vám na minulém srazu líbilo a chcete si to zopáknout, potom čtěte...

Rekreační středisko v Horním Podluží

23.4.2003 - Asi už jedna ze skutečně posledních informací. Ten člověk, kterého jsem před pár dny avizoval a jehož jméno jsem neznal, je Robert "Mejdzr" Major, člen týmu překladatelů různých adventur, například Icewind Dale II. Přijede prý s Arahantem, takže se budeme těšit.
Jinak se mi bankovní konto plní vašimi příspěvky na sraz, bezva, díky, a ti zbylí se koukejte snažit:-))
Radek Zelycz (Čedič)


19.4.2003 - Neuplynulo ani moc dní a já tu opět doplňuji pár drobných informací. Přihlásil se mi na sraz další zájemce, který též nepřijede poprvé. Tím zájemcem je Jirka Holeček, zvaný Arahant. Takže ho ještě dopíšu. Přišel mi ještě jeden email od nějakého zájemce, protože jsem ho vůbec neznal, ještě jsem mu poslal pár doplňujících otázek a uvidíme až jak se ozve. Ale ten počet lidí už začíná být opravdu značný, to už bude skoro megapárty:-) Já jen pevně doufám, že se vše povede na jedničku, majitelka už se na nás těší a navaří nám nějaké vynikající mňamky a natočí i nějaký ten bezva drink v minibaru:-)
Tak zatím
Radek Zelycz (Čedič)


16.4.2003 - Termín srazu se blíží opravdu mílovými kroky, a tak jedna z poslední informací se týká především platby. Všichni, kteří se mi přihlásili, dostali ode mě informační dopis, kde způsob platby vysvětluji, ale třeba se někdo nedostal k emailu a tak raději informuji i zde. Pokud jste přihlášení a ještě nemáte ode mě informační email nebo nevíte jak zaplatit, ozvěte se mi a domluvíme se. To samozřejmě platí i pro ty, co si to třeba rozmysleli a chtěli by se ještě přihlásit, máte poslední šanci, takže neváhejte. Stihl to kupříkladu i Kal_Kal a tak zařazuji do seznamu ještě nakonec jeho.
Zatím ahoj a budu se těšit
Radek Zelycz (Čedič)


28.3.2003 - Tak počet přihlášených účastníků srazu se pomalu ale jistě rozrůstá. Nehledě na to, že se mi podařilo domluvit i pár zajímavých věcí a hlavně jednoho z dalších hostů. Tím hostem je lokalizační manažer firmy Cenega a bývalý člen redakce (i když pořád ještě sem tam něco napíše) časopisu Level, Jan Herodes. Dle svých slov se velmi rád seznámí s komunitou lidiček, zabývajících se touto bohulibou činností :-). Komunikoval jsem i s jednou firmou, zabývající se distribucí antiviru, takže i nějakou tu přednášku na téma antivirů a virů bychom mohli mít. Vezme si jí na starost .... ehm, budete překvapeni kdo:-). Není jako host ale osamocen. Skoro každý překladatel určitě přivítá možnost seznámit se s bývalým šéfredaktorem BonusWeb.CZ, nyní šefredaktora technických serverů skupiny Mafra, Zdeňkem Polachem, řečeným Vreco. Na něj těch otázek bude mířit určitě dost:-). Dnes se mi ozval i Gremlin a přihlásil Zinu, korektorku textů v překladech a jeho přítelkyni, rádi jí všichni uvítáme:-) Jak vidno, nebude tam sama, i spousta žen se zajímá o překládání. Už minulého srazu se zůčastnil Jirka Šimek a komunita překladatelů se mu tak zalíbila, že i on se vrací "na místo činu". A protože vyprávění o překládání a setkávání s lidma je stále populárnější, přihlásil se mi jeden z dalších, trochu novějších překladatelů, shodou okolností bydlištěm ve stejném městě jako já. Ten si říká Blackbird, na sraz jede poprvé a já doufám, že ne naposledy. Uff, opravdu se nám to silně rozrůstá, nakonec to bude docela velká "párty", už se pomalu začínám těšit, i když je to tak daleko. A to určitě zatím nejsou všichni.
Radek Zelycz (Čedič)


24.3.2003 - Rád bych čtenáře a případné zájemce o sraz informoval o dlaších přihlášených. Již ve čtvrtek se nám přihlásila účastnice již předchozích srazů, Divoška Jája, kterou možná znáte jako spoluautorku češtiny do hry Icewind Dale. Přes víkend jsem byl na osobním setkání se členy redakce Gamestar.CZ a i odtamtud si vezu příslib účasti, moje pozvání přivítali a rádi se setkají a seznámí osobně s účastníky našeho setkání. Nerad bych zapoměl i na Martina Levaye z firmy TOP Distributor, pravidelný to účastník :-). Tím zatím posledním přihlášeným je dobře známý překladatel Polis. Takže místa se zaplňují, kdo se pozdě přihlásí, má smůlu.
Rozhodně toto nejsou poslední hosté, již teď mám rozjednáno pár dalších, samozřejmě vás zase budu velmi brzy informovat.
Kompletní informace i se seznamem doposud přihlášených naleznete o něco níže.
Radek Zelycz (Čedič)


Vážení čtenáři, překladatelé a příznivci překladů her či programů.

Tak jako už několikrát v minulosti i tentorkát bych vás rád pozval na další sraz. Jeden sraz se měl uskutečnit již na podzim, ale bohužel, díky mému pracovnímu vytížení (spousta školení a zavádění nových technologií v mém "oficiálním" zaměstnání) mě donutilo sraz zrušit. Ale už tehdy jsme se domluvili, že tradici občasných srazů neporušíme a že nějaký další termín najdeme. Ta chvíle právě přišla a jako tradičně se sraz uskuteční v jednom maličkém, severočeském příhraničním městečku blízko Varnsdorfu. Městečno se jmenuje Horní Podluží a konkrétním místem je rekreační středisko ČT. Díky ochotě majitelky si zatím žádný z návštěvníků srazu nemohl na ubytování ani jídlo stěžovat, podmínky jsou na podobný styl setkání perfektní a můžu ubezpečit, že se na tomto principu nic měnit nebude ani v budoucnu.
Pravidelným lákadlem srazů jsou i návštěvy různých spřátelených firem, zástupců herních časopisů či dalších zainteresovaných lidí z "oboru". I na tomto srazu pár takových návštěvníků mohu dopředu slíbit a doufám, že s jejich skladbou budete spokojeni.
Tématy srazů jsou asi celkem jasné. Půjde nejen o tradiční výměnu zkušeností s překládáním, ale vzhledem k neformálnosti srazu jde především o vzájemné seznámení se (pro ty nové) se špičkami v tomto oboru (kteří jezdí pravidelně), vytvářením různých překladatelských skupin do budoucna a také tak trochu odreagování od běžných, každodenních starostí :-) Pokud se ještě přesně domluvíme, tas si třeba na uvolněnou zasíťujeme pár počítačů a ten relax může být i ve formě pořádné on-line zábavy. No uvidíme. V objektu je k dispozici i malý bar, takže ani občerstvení účastníků nebude opomíjeno. Prostě každému dle jeho gusta (alespoň částečně) :-)
Pochopitelně, jak sraz začne nabírat obrátky a termín se bude blížit, budu zveřejňovat upřesňující informace jak o zatím přihlášených, tak i o případném programu.

To by asi na stručný úvod mohlo stačit, však to není mé poslední info, přejdeme raději k technickým záležitostem. Termínů jsem měl na výběr několik, probral jsem je dopředu s kolegy a nakonec jsme vybrali asi nejpřijatelnější pro všechny. Vím, nekomu nemusí termín vyhovovat, ale bohužel, nedá se vyhovět všem.

Termín srazu:

 • 2 - 4. května 2003

  Místo konání:

 • Rekreační zařízení ČTc., Horní Podluží č.p. 248.
 • Ubytování zajištěno ve zděné budově o celkové kapacitě 50 lůžek ve 2, 3, 4, 5 a 8 lůžkových pokojích.
 • Sociální zařízení je na každém patře společné.
 • Stravování ve formě plné penze ve společné jídelně.
 • K dispozici minibar a tzv. společenská místnost, kde se sraz převážně bude konat.
 • Parkování přímo v objektu.

  Doprava na místo:

 • Nejpohodlnější pochopitelně autem dle přiložené mapky.
 • Kousek od objektu je železniční stanice i autobusová zastávka. Protože netuším, odkud kdo z vás pojede, musíte si toto spojení najít sami, případně mě kontaktovat a já vám s nalezením spojení pomůžu.
 • Pokud potřebujete získat podrobnější informace, navštivte domovskou stránku HoPo.

  Asi to nejdůležitější, cena. Jak máme ověřené již ze zkušeností z minulých srazů, formální ubytování bude začínat páteční večeří a končit nedělním obědem. Samozřejmě že v neděli můžete odjet i dříve, ale na posledním srazu si všichni rádi počkali na oběd, byla perfekní svíčková :-) Nemusíte se srazu účastnit po celé dva dny, někomu bude bohatě stačit den jeden, ale pokaždé budu počítat ten den celý, tedy jeden den ubytování a snídani, oběd a večeři. Který den si vyberete, to je na vás, jen upozorňuji, že nejvíce se toho probírá v pátek večer, sobota je taková odpočinková a zaměřená na domlouvání dalšího programu:-) Abych to nezdržoval, zde je ceník:

 • Cena za jeden den včetně stravy - 358,- Kč.
 • Cena za celý víkend včetně stravy - 716,- Kč.
 • V ceně pochopitelně není doprava, ta je individuální. Doporučuji se mezi sebou domluvit a jet autem ve vícero lidech, je to nejjednodušší.
 • Peníze budu vybírat dopředu, nejlépe převodem na bankovní konto, včas oznámím, kdy to bude potřeba.

  Případné další vaše upřesňující otázky rád zodpovím na mé mailové adrese cedic@cestiny.cz a operativně odpovědi zveřejním i v tomto seznamu.

  Následuje zde i seznam prozatimně přihlášených lidí, který se bude pochopitelně měnit dle zájmu:

 • Čedič - Češtiny.CZ
 • Birdman
 • Mawerick
 • Raptor
 • Gremlin - CD Projekt
 • Zina
 • Kryšpín
 • Kelčák
 • Kedrigern
 • Gef
 • Divoška Jája
 • Polis
 • Blackbird
 • Jirka Šimek
 • Petr "Pepes" Pachota
 • Michael Juchelka
 • Martin Levay - TOP Distributor
 • Redakce Gamestaru (nejmenovitě)
 • Jan Herodes - Cenega
 • Vreco - BonusWeb.CZ
 • Kal_Kal
 • Jirka "Arahant" Holeček
 • Robert "Mejdzr" Major
 • Jarka Metelka

  O dalších hostech probíhá intenzivní jednání, brzy dám vědět.

  Tak, to je zatím vše, budu se na některé z vás těšit na srazu, no a doufám, že ti ostatní jim budou aspoň v koutku duše závidět, že takovou akci opominuli:-)

  Loučí se Radek Zelycz (Čedič)

 • Autor:


  Nejčtenější

  Další z rubriky

  Wise Registry Cleaner

  WiseRegistryCleaner SK

  Wise Registry Cleaner je program na cistenie registrov Windows. Pripravil som vám slovenčinu aj do verze 9.61.647

  NirLauncher

  NirLauncher

  NirLauncher tvorí 198 aplikácií,ktoré vám poskytnú rozsiahle informácie o vašom PC. Slovenčina do verzie 1.20.36

  HyperSnap

  HyperSnap

  HyperSnap je program pro vytváření snímků obrazovky. Čeština do verze 8.16.05  Najdete na iDNES.cz