Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chcete i ""dabovanou"" verzi češtiny pro DOOM 3?

  10:04aktualizováno  10:16
Chcete i ""dabovanou"" verzi češtiny pro DOOM 3? - rozhodněte v anketě
Sotva skončila jedna anketa, hned jsem obdržel žádost na spuštění další. Ve čtvrtek mi Polis dodal první obrázky z jejich zahájeného překladu Doom 3 a mezitím mě kontaktoval i další spoluautor Mondy a oznámil zprávu, která bezesporu rozdělí příznivce a zastánce amaterských překladů. Nejedná se totiž o nic jiného než o případný pokus hru Doom 3 nejen přeložit textově, ale vzít to důkladně, včetně dabingu jednotlivých videí. Důvodem je především fakt, že v četných filmových vstupech ve hře je příběh popisován a to pouze hlasem a bez titulků. A také se v nich občas dozvíte vstupní kody. Kdo chce tedy porozumět příběhu do hloubky (tedy ne že by to pro dohrání bylo to nejdůležitější) a prosmejčit kdejaký kout, měl by vědět, o čem si to tam vlastně povídají :-)
Protože se ale jedná o celkem náročnou práci (zvláště v amaterských podmínkách), Mondy a Polis by rádi věděli, zda bude o takovouhle češtinu vůbec zájem. Samozřejmě to neznamená, že nebude k dispozici čistě textová instalace. V naší nově zveřejněné anketě zkuste tedy rozhodnout, co všechno by vás lákalo mít v češtině. Nikdo totiž nedělá rád zbytečnou práci:-)
Radek Zelycz
Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

Pomoz kolonizovat Mars a překlad Technomancer

The Technomancer

Začal překlad RPG Technomancer, zveme vás i do překladatelského týmu při kolonizaci Marsu.

Skupina RK-Translations.cz chystá češtinu pro Final Fantasy XIII-2

Final Fantasy XIII-2 CZ

Skupina RK-Translations.cz chystá češtinu pro Final Fantasy XIII-2 (STEAM)

Češtiny pro STEAM verze Final Fantasy IX a Final Fantasy X HD

Final Fantasy IX testovací obrázek

Skupina RK-Translations chystá češtiny pro STEAM verze Final Fantasy IX a Final Fantasy X HD

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz