Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Češtiny na Gamestaru 65

  1:00aktualizováno  30. srpna 9:35
Češtiny na Gamestaru 65, který vyjde 31.8.2004
O prázdninách časopis Gamestar vyšel jako dvojčíslo najednou za oba měsíce (červenec a srpen). Prázdniny pomalu končí a i v redakci Gamestaru se museli vrátit k povinostem a pravidelnosti:-) A protože za ty dva měsíce překladatelé her nelenili, navršilo se toho docela dost, co jsme společně připravili na přikládaná CD a DVD. Koho zajímá kompletní přehled obsahu celého časopisu, může se podívat na tuto stránku, já se zaměřím jen na část s češtinami.

Exkluzivní překlady (tedy ty, které se zatím objeví jen tam):
 • Spider-man 2: The Game - Autorem češtiny je Hannibal a přeloženy jsou všechny důležité texty se kterými se můžete při hraní setkat, tj. úvodní trénink, zadané úkoly, informační texty, varování a částečně i hlavní menu s nastavením. Součástí překladu je i úprava 10 fontů tak, aby podporovali zobrazení českých znaků.
 • Shrek 2 - Češtinu připravil Polis, Kopulkon a Mondy a diakritika je pouze v menu, druhý font, který je používán pro dialogy při hraní, se nepodařilo předělat.
 • Hitman Contracts - Překlad opět připravil Polis a Mondy a přeložen není jen text, ale i videa. Samozřejmě si můžete vybrat, co vše chcete instalovat.
 • The Sims + Living Large + House Party - Opět jako na minulých CD se čeština rozšiřuje o další datadisk. Připravil jí XS Team.
 • Conflict: Desert Storm 2 - Roxor a Pinďa se pustili do překladu taktické válečné akce z Iráku. Čeština je s částečnou diakritikou.
 • Mob Enforcer - Samozřejmě, na CD Gamestaru nesmí chybět i něco od Mrazíka. Tento měsíc dodal češtinu do first-person střílečky, u které si nekteří mohou ukrátit dlouhou chvíli.
 • Thief: Deadly Shadows (nová verze) - Již v dvojčísle 64 vydal Mrazík tuto češtinu, neboď byl o ní veliký zájem. Do dnešního dne bylo dost času na ní ještě zapracovat , takže všichni milovníci báječné fantasy stealth akce se opět mohou vrhnout do akce.

  Překlady, které najdete i na našich stránkách, ale někomu se mohou hodit na CD. Ty už vezmeme jen stručně, informace o nich si můžete přečíst přímo v článcích, případně si je tam i stáhnout. Za ty dva měsíce se jich nashromáždilo docela dost:
  Call of Duty - Neo, Comanche 4 - Drahomír "Dr.Ahoš" Zámečník, Conflict: Desert Storm - Roxor & Pinďa, Combat Flight Simulator 3: Battle for Europe - MikeT, Global Operations - Xmax88, Chaser - SlovakFBI, Marine Sharpshooter II: Jungle Warfare - Lost Viking, blackbird, NBA Live 2004 - BENNY a LIMbubak, Perimeter - Raptor, Rise of Nations - MartinezZ, Spellforce: The Order of Dawn - Kryšpín, Gef a Mondy, TOCA Race Driver 2 - Ufoonek a Polis, True Crime: Streets of LA - Polis, no a na závěr Unreal Tournament 2004 (verze 3236) - MartinezZ.

  Uff, to je ale úrodička že? :-) Takže ještě jednou, pokud chcete mít ty exkluzivní češtiny co nejdříve, nebo se vám některé nechce tahat po internetu, nezapomeňte na 31.8.2004, kdy vychází Gamestar 65.
  Radek Zelycz
 • Autor:


  Nejčtenější

  Další z rubriky

  Překlad mytologické akce Hellblade

  Hellblade: Senua's Sacrifice

  Zahájen překlad mytologické akce Hellblade: Senua's Sacrifice o výpravě za záchranou duše z pekla.

  Další dabing - The Stanley Parable

  The Stanley Parable

  Podívejte se na trailer k chystanému dabingu této originální hry.

  Pomoz kolonizovat Mars a překlad Technomancer

  The Technomancer

  Začal překlad RPG Technomancer, zveme vás i do překladatelského týmu při kolonizaci Marsu.  Najdete na iDNES.cz