Čeština pro ICQ je hotová, ale.....

  12:00aktualizováno  27. února 11:25
Čeština pro ICQ je hotová, ale.....
Jmenuji se Pavel Černák a jsem autorem stránek o ICQ (http://icq-all.zde.cz) a problematikou ICQ se zabývám již delší dobu. Na podzim loňského roku jsem oslovil Izraelskou firmu LingoCom, která je oficiálním distributorem překladu pro ICQ s dotazem na českou verzi. Jejich odpověď byla, jak jinak: "Není. Ledaže by jste ICQ přeložil sám."
Po další domluvě jsem si od této firmy stáhnul software, který umožňuje překlad GUI - na pozadí. DLL knihovny se díky tomu dají snadno přeložit v okně (technické informace podám na požádání), a přeložený text, který jsem udělal, se pošle firmě a ta ho zakomponuje do balíčku. Výhodou je, že pokud nedojde k radikální nové verzi, měla by čeština stále fungovat i při dalších upgradech.
Ovšem problém je, že firma již delší dobu nereaguje na emaily, tudíšž jsem ztratil trpělivost a ve snaze dostat překlad ke čtenářům bych potřeboval pomoc od někoho zkušeného. Program na čistý překlad knihoven mám taky, ale musel bych překlad psát znova, což se mi nechce. Existuje program, ve kterém bych mohl nechat vyhledat (v dll souborech - ne pojednom) anglické řetězce a nahradit je českým překladem? Databázi s porovnáním jsem si udělal. Jak jsem již podotkl, program, který umožňuje editaci dll souborů mám, ale přepisovat vše od znovu už nemám sílu. Kdyby to šlo zautomatizovat bylo by to fajn.
Pokud byste mi někdo mohl pomoci, prosím, napište mi na path@centrum.cz a poraďte mi, díky tomu, by mohl být překlad brzy mezi čtenáři.
Předem díky za případnou pomoc. Pavel Černák
Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Vývojářský deník k Syberia 3

Syberia 3

Podívejte se na podrobné informace z vývoje téhle suprové hry.

Další dabing - The Stanley Parable

The Stanley Parable

Podívejte se na trailer k chystanému dabingu této originální hry.

Chystá se čeština pro Final Fantasy XIII

Final Fantasy XIII

Skupina RK-Translations bude v tomto roce překládat další díl legendární japonské RPG série. Čeština pro Final Fantasy...

Najdete na iDNES.cz