Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

CD Projekt zaměstnal Gremlina

  11:10aktualizováno  11:48
CD Projekt zaměstnal Gremlina
Jak už se většina z vás určitě dozvěděla, 1.2.2002 oficiálně vstoupila na český herní trh další firma. Není to žádný zelenáč, je to firma, působící již delší dobu na Polském trhu. Její jméno je CD Projekt, a protože se nechci moc opakovat, odkážu vás na vydanou tiskovou zprávu v BW žurnálu.
Co je ovšem pro nás, jakožto překladatele zajímavější a co nenaleznete ve výše doporučeném článku je informace, že nejenže firma chystá všechny hry u nás vydávat lokalizované, ale, což je perfektním oceněním dosavadních snah, přizvala si na pomoc jednoho z nás. Jejím zástupcem ohledně lokalizací her, přesněji localization manager, je od 1.2.2002 - Milan Czarnowski. Informovaní už mají jasno a určitě píší první blahopřejné maily, ti méně znalí, případně občasní návštěvníci, kterým jméno nic neřekne, určitě zbystří, když uvedu jeho přezdívku. Jde o Gremlina, především známého autora překladu serie Heroes of Might and Magic III. A jak mám od něho informace, bude se plně věnovat i překladu dalšího dílu, tedy Heroes of Might and Magic IV. A protože bude mít na starosti veškeré lokalizace, už teď se těší na nabídky spolupráce, které bude moci učinit všem svým překladatelským kolegům.
Držíme tedy palce nejen firmě CD Projekt, ale především jejímu localization manager, Gremlinovi, a doufáme, že se dočkáme ještě větší nabídky počeštěných titulů na našem trhu. Právě vzniklá další konkurence by tomu mohla pomoci. .
Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

Vývojářský deník k Syberia 3

Syberia 3

Podívejte se na podrobné informace z vývoje téhle suprové hry.

Další český dabing - Syberia 2

Syberia 2

Finišujeme dabing do Syberie 2 a nyní jsme vydali malý trailer, podívejte se sami.

Chystá se čeština pro Final Fantasy XIII

Final Fantasy XIII

Skupina RK-Translations bude v tomto roce překládat další díl legendární japonské RPG série. Čeština pro Final Fantasy...Najdete na iDNES.cz