Bude DOOM 3 lokalizovaný oficiálně? Bude!!

  12:00aktualizováno  31. března 11:40
První české obrázky přímo z ID Software. Co se skrývá za navázanou spoluprací s amaterskou komunitou?

DOOM 3 - větší obrázek z lokalizované hry

Kolem téhle chystané bomby, jejíž vydání je plánováno na podzim (tohoto roku?) a na níž čekají především prodejci software jak na smilování (to zas bude utracených peněz za upgrade mašin :-), se motá spousta spekulací, "zaručených" zpráv, novinářských kachen a podobných informací. Pochopitelně, že vše též sleduji a na hru se těším. Tím víc jsem byl překvapen, co se podařilo domluvit během pár dní a jak "občas" dokáží být ochotní i lidé z ID Softu vůči takové malé zemičce, jakou je Česká republika. Ale o co vlastně jde?

Už když padaly první termíny vydání hry, každého zajímalo především zda půjde opět "jen" o střílečku, nebo zda se autorům podaří do hry vpašovat i nějaký více či méně uvěřitelný příběh. Autoři tvrdí, že ano, nám nezbývá, než jim věřit a počkat si. Jak už ale bývá pravidlem, jsou hráči, kteří příběhy nečtou jednoduše proto, že anglicky znají jen Save, Load, New Game a Game Over :-) Ke hře jim to stačí, beztak tam jde jen o sejmutí nějakého slizáka a je fuk, zda kvůli záchraně země nebo jim to třeba nařídí anglická královna. Ale jsou i tací, kteří si příběh přečíst chtějí, třeba jen pro navodění lepší atmosféry. Zkrátka, všem, kteří anglicky neumí a pro něž distributor hru nezlokalizoval, nezbývalo než čekat, zda se překladu ujme nějaký amatér a vystaví ho na našich stránkách. Komunita překladatelů se postupně rozrůstala, nabývala na kvalitě i na vážnosti, začali jsme spolupracovat i na oficiálních lokalizacích pro distributory, některé překlady se staly součástí instalací, atd. Ale to všechno už asi víte. Ovšem kousek, který se nám povedl, překonává zatím všechny doposud hotové projekty !!!

Po několikatýdenní komunikaci přímo s ústředím ID Softu, po předvedení několika dokončených projektů a po vyřešení právních záležitostí, můžeme s hrdostí oznámit jednu super bombu:

Připravuje se oficiální lokalizace DOOM 3 !!!!


a to tím nejzajímavějším způsobem. Překlad totiž nechystá žádný český distributor, ale přímo ID Soft a přímo překladatelé. Tedy, abyste hlavně věděli kdo. Překladatelem DOOM 3 se stává Mrazík a já se budu starat o právní a administrativní záležitosti. Hra bude češtinu obsahovat přímo už v instalaci, tedy mezi běžnou angličtinou, němčínou, francouštinou a dalšími jazyky, narazíte i na češtinu. Dále to znamená, že se nemusíte bát dabování videí či rozhovorů ve hře do češtiny, což v případě českých dabingů jen vyjímečně dopadlo dobře. Vše bude v původním znění, jen doprovázeno titulky v češtině. Dále pochopitelně bude kompletně přeložen inventář, popisy zbraní, menu a další detailní podrobnosti. Rádi bychom případně přeložili i některé grafické prvky ve hře, ale vzhledem k tomu, že na grafice vývojáři stále ještě pracují a zřejmě ji dokončí těsně před vydáním, nevypadá to reálně. Ale to nevadí, důležité je, že překlad by měl být i s diakritikou!

DOOM 3 - větší obrázek z lokalizované hry

Na závěr ještě perlička. Právě proto, že čeština bude ve hře součástí instalace, český distributor (ať už to bude kdokoli), bude licenci na hru kupovat i s touto češtinou a nesmí jí sám měnit. A díky tomu máme i zaručen malinký finanční podíl na každé prodané krabici hry v České republice, kterou distributor bude muset vyplatit. Škoda, že jen za prodané hry v ČR, kdyby to bylo za celosvětový prodej, už bychom s Mrazíkem nemuseli celý život dělat nic :-)) Ale i tak to potěší. Takže vážení čtenáři a hráči, pokud budete chtít podpořit mě a Mrazíka finančně, nemusíte nám nic posílat, ale stačí, když si, až vyjde, koupíte originálku hry, penízky už nám doputují sami. Díky, díky ;-)
A aby uvěřili i věční rejpalové, přikládáme "zatím" dva obrázky ze hry, kde je čeština již patrná, bohužel víc jich zatím nesmíme zveřejnit, překládá se to postupně (sami vývojáři sem tam mění text) a všechen přeložený text se musí nechávat schvalovat v ID Softu. Ale jak přijde další schválený balík, určitě vám jich vytípáme ještě plno.

Informace pro vás připravil Mrazík a Čedič


Další informace o hře naleznete na serveru BonusWeb.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Gom Player

GOM Player

GOM Player je multimediální přehrávač, který obsahuje řadu oblíbených kodeků pro přehrávání obrazu i zvuku a je...

Wise Care 365

Wise Care 365

Program pre prácu so súbormi,diskami a registrami Windows. Slovenčina pre 4.84.466

UltraEdit

UltraEdit

Výkonný editor pro Windows s jednoduchým ovládáním. Čeština pro verzi 25.00.0.58 x64

Najdete na iDNES.cz