Brno mění historii amatérských překladů!

  12:00aktualizováno  1. července 10:24
Brno bylo příčinou velkého třesku na poli českých patchů do počítačových her. Elitní překladatele si totiž pozval šéf nadnárodní firmy CD-R Project Jacek Bielowski alias Goblin, aby s nimi podepsal exkluzivní smlouvu. Co z toho vyplývá?

Následující článek má především pobavit, podobnosti se skutečností jsou čistě záměrné a veškeré vystupující osoby na fotografiích si své honoráře vybraly hned na místě v naturáliích. Prosím, nespílejte jim, i je bolela bránice při sepisování a vymýšlení této drobné kratochvíle. - Radoslav Želíč


Zdeněk Polách a Jaczek Bielowski alias Goblin právě uzavřeli dohodu

Zatímco se běžní překladatelé pravidelně scházejí v Horním Podluží, kde probírají důležité pokroky v překladatelské oblasti, elita se čas od času sejde v jedné nejmenované restauraci v Brně. Uplynulý čtvrtek se zde sešli opět, neboť si je pozval generální ředitel nadnárodní firmy CD-R Project Jacek Bielowski alias Goblin, aby posílil svůj překladatelský tým vytvářející profesionální české překlady té nejlepší kvality.

Na tomto setkání nabídl Goblin mistrům z oboru amatérských překladů za exkluzivní smlouvy vysoké částky (podrobnosti smlouvy zůstávají tajné, ale jde o šestimístné cifry) a vzhledem k tomu, že všichni bez váhání souhlasili, budou od nynějška překládat jen pro jeho firmu. Součástí dohody však bohužel byla doložka, že veškeré češtiny do her, které dosud publikovali na internetu, budou staženy a nadále nabízeny jen komerční cestou.

Inspirací byl pokus nejmenovaného amatérského překladatele, který začal vydávat své češtiny na stránkách jistého herního časopisu. Včerejší dohoda je s velkou pravděpodobností posledním hřebíčkem do rakve amatérských překladů her a poměrně smutná událost, neboť to vypadá, že se tento server bude věnovat pouze vydávání překladů ovladačů hardwaru a dalšího shareware.

Jarek Kolář ocenil překladatel za jejich celoživotní práci exkluzivní sběratelskou edicí Vietcongu

Zakladatel BonusWebu Zdeněk Polách však s Jackem Bielowskim alias Goblinem dohodl, že češtiny nebudou staženy okamžitě, jak bylo původně plánováno, ale budou volně k dispozici až do konce června. Do té doby tak můžete zdarma a bez omezení stáhnout češtinu do své oblíbené hry, pak již budou všechny české patche elitních překladatelů k dispozici na novém serveru www.czesztiny.pl za manipulační poplatek v řádu stovek korun. Za tuto cenu však prý získáte svou češtinu na CD v úhledném balení.

Posledního setkání elitních překladatelů se zúčastnil také jeden ze zakladatelů Pterodonu (tvůrců Mafie, Hidden&Dangerous a nejnověji Vietcongu), který všem zúčastněným předal originální sběratelské edice své nejnovější hry jako ocenění za jejich celoživotní dílo.

Největším překvapením včerejšího srazu byla prezentace finální verze češtiny do hry Morowind, kterou donesl jeden ze zúčastněných překladatelů. Od svých kolegů si vysloužil potlesk a údiv krátce předtím, než hru spustili na notebooku, obklopili jej a se zaujetím sledovali hrajícího šťastlivce. Všichni se pak shodli na tom, že výsledek opravdu stojí za částku, za kterou si můžete češtinu od příštího týdne objednat na serveru www.czesztiny .pl. Můžete si však být jisti, že částka v řádu stokorun je vyšší než obvykle, neboť se jedná o jeden z nejočekávanějších překladů všech dob.

Prezentace finální profesionální české verze Morowindu Prezentace finální profesionální české verze Morowindu Prezentace finální profesionální české verze Morowindu

Na srazu vládla dobrá atmosféra, pivo a jiné lihoviny tekly proudem a notebooky nestíhaly počítat data úchvatného Morowindu, který si chtěli v profesionální české verzi otestovat nejen zúčastnění překladatelé, ale i pravidelní štamgasti. Ti se sešli v hojném počtu, neboť na počest podpisu úspěšné smlouvy platil útratu ředitel CD-R Projectu Jacek Bielowski. Na otázku, zda se mu podepsaný kontrakt vyplatil, s úsměvem na rtech odpověděl: „Uvidíme, vše je zatím zahaleno rouškou tajemství.“

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

ACDSee Photo Studio

ACDSee Photo Studio

Opět vyšly nové verze programů od výrobce ACDSee, tentokrát pod názvem ACDSee Photo Studio. Já vám dnes přináším...

Prey

Prey

Překlad Prey byl dokončen, takže se nyní můžete pustit do zajímavé sci-fi akce od Arkane naplno v češtině. Vydána...

FILEminimizer Suite

FILEminimizer Suite

FILEminimizer Suite - program na komprimovanie obrázkov a fotografií. Skomprimuje tiež PowerPoint, Word a Excel súbory...

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNOLOG VÝROBY S ANGLIČTINOU

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj, Královéhradecký kraj
nabízený plat: 45 000 - 50 000 Kč

Najdete na iDNES.cz